Прд самиот почеток на новата сезона , изминатите деновиве на Кошутњак се собрале жирито на Ѕвездите на Гранд. Иако музичкиот уредник на ова натпреварување, ...
сите 6 | | | веќе видена

Десеттата сезона на „Современо семејство“ наскоро ќе почне да се емитува, а еден од авторите на популарната серија, Кристофер Лојд, најави нешто што ги загрижи ...
сите 5 | | | веќе видена

Авион на компанијата „Визер“ вчеравечер принудно слетал во Загреб поради чад во кокпитот, пренесува „Индекс.хр“.Летот од Ниш до Базел бил пренасочен кон ...
сите 20 | | | веќе видена

Стручно жиро, кое е составено од популарни естрадни ѕвезди од фолк сцената, ќе ги оценува настапите.Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша се членови на жири во ...
сите 6 | | | веќе видена

Чуден објект е пронајден на Антарктикот. Тој е откриен со помош на Гугл апликацијата и никој не знае за што станува збор. Мистериозниот објект е откриен по ...
сите 8 | | | веќе видена

Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени името на ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, ги повика сите на 30 септември да им подарат на генерациите подобра и подостоинствена татковина.„Ќе гласам ЗА ...
сите 52 | | | веќе видена

Од нас зависи иднината на нашите деца и нанивните деца, никој друг за нас неможе да ја донесе оваа одлука. Нашиот мултиетнички народ е исправен пред крупна ...
сите 52 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
сите 336 | | | веќе видена

Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
сите 52 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, со поддршка на УНДП, денеска го собра бизнис секторот на информативна бизнис средба, за да ги слушне нивните потреби за ...
сите 57 | | | веќе видена

Човек роден без пенис за прв пат во својот живот имал сексуален однос на 45 години, благодарение на бионички полов орган, кој чини околу 60.000 евра.Андреј ...
сите 3 | | | веќе видена

next