Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска беше во посета на Делчево и населеното место Тработивиште. На средбите со младите во Делчево се разговараше ...
сите 51 | | | веќе видена

Пожарот во катедралата Нотр Дам веројатно е несреќен случај и нема индикации дека е намерно предизвикан, изјави денес јавниот обвинител на Париз, Реми ...
сите 683 | | | веќе видена

Во Париз пред четири години 130 лица загинаа кога терористите на Исламска држава ја нападнаа концертната сала „Батаклан“ во Париз, Франција, и нападнаа други ...
сите 4 | | | веќе видена

Богатите Французи почнаа трка кој ќе донира повеќе пари за обновата на катедралата Нотр Дам.Семејството на францускиот милијардер Бернард Арно и неговата ...
сите 683 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин му понуди на францускиот претседател Емануел Макрон да ги испрати најдобрите руски специјалисти за да помогне во обновата на ...
сите 683 | | | веќе видена

Не престануваат злоупотребите и поистоветувањето на државата со партијата.Читатели, до Економски Лидер доставија фотографии од раководителот на секторот за ...
сите 94 | | | веќе видена

Фенг шуи советите се однесуваат на тоа како да направите енергетски складен простор во вашиот дом или канцеларија, во кој ќе се чувствувате пријатно и ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Ракетните системи на „С-400 Триумф“ од Русија ќе ја зајакнат безбедноста на најголемите турски градови, Анкара и Истанбул, објави каналот „НТВ“, цитирајќи го ...
сите 29 | | | веќе видена

Московскиот градски суд го прогласи норвешкиот граѓанин Фроде Берг за виновен за шпионажа против Русија, осудувајќи го на 14 години затвор со максимална ...
сите 13 | | | веќе видена

Како започна пожарот во Нотр Дам и што ја предизвика огнената стихија, е прашањето кое што се наметнува по вчерашниот страотен пожар која ја зафати оваа ...
сите 683 | | | веќе видена

Медицинската сестра од Тексас, Стефи Ли, на Инстаграм објави снимка од своите деца, синот Теди (5) и ќерка Елоиза со избричени глави – затоа што Теди одлучил и ...
сите 9 | | | веќе видена

next