Во Сенатот на американскиот Конгрес почнува судскиот процес за импичмент на претседателот Доналд Трамп.Минатата недела Претставничкиот дом ги испрати до ...
сите 135 | | | веќе видена

Малтешката министерка Џастин Каруана денеска поднесе оставка по извештаите во медиумите за поврзаноста на нејзиниот сопруг со осомничен за убиството на ...
сите 32 | | | веќе видена

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот од Преспа Македонија ќе имало ...
сите 136 | | | веќе видена

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поевтини 1,5 денар, а цената на бензините ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.Малопродажните цени на ...
сите 33 | | | веќе видена

Франција долго време ќе го паметат ова Европско првенство. „Триколорите“ не успеаја да ја минат групната фаза, заедно со Данска се двете најнепријатни ...
сите 40 | | | веќе видена

Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионери, стечајци и корисници на социјална помош во Штип. ...
сите 60 | | | веќе видена

Според податоците на Евростат за 2018 година, околу 36,9 проценти од домаќинствата во земјава имале проблеми со навремено плаќање на режиски сметки во ...
сите 55 | | | веќе видена

Вашингтон стави крај на серијата од три порази во низа, на домашен терен го совлада Детроит со 106-100 за 14-та победа оваа сезона.Гостите од Детроит го добија ...
сите 131 | | | веќе видена

Екипата на Спал приреди изненадување во последниот меч од 20. коло во Серија А, ја совлада Аталанта со 2-1.Гостите кои беа на последното место на табелата со ...
сите 10 | | | веќе видена

Јавниот превоз од утре ќе сообраќа по вообичаениот зимски возен ред. Во изминативе три недели, како што соопштуваат од ЈСП Скопје, поради ученичкиот зимски ...
сите 26 | | | веќе видена

next