Американската телевизиска мрежа Си-Ен-Ен ја тужи администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп.Си-Ен-Ен побара на нејзиниот новинар Џим Акоста ...
сите 37 | | | веќе видена

На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за ...
сите 37 | | | веќе видена

Манекенката облечена оскудно правела провокативно безобразни пози, сите гледале со неверување.Манекенката Емили Ратајковска ужива на одмор со својата ...
сите 2 | | | веќе видена

Во врска со информациите во јавноста дека поранешниот премиер Никола Груевски пребегал во Будимпешта и побарал азил во Унгарија, денеска во Министерството за ...
сите 313 | | | веќе видена

Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, на новинарско прашање ја коментираше актуелната состојба со неработењето на мерната станица 2 во ...
сите 17 | | | веќе видена

" alt=Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори ...
сите 117 | | | веќе видена

Народната банка на Република Македонија, во соработка со експерти од Европската централна банка и Европскиот систем на централни банки, денес организира ...
сите 50 | | | веќе видена

На пеачот му било пријатно да зборува за њубовниот живот, но затоа на останатите прашања одговорите ги давал како од топ.Аца Лукас е познат како некој кој сака ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и ...
сите 47 | | | веќе видена

Кратците кои биле облечени како припадници на американската Шумска служба уапсени се во калифорнискиот град Парадизо кој скоро е уништен во пожар.Во огнената ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик претседателката во Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на прес-конференцијата за седницата на Комитетот за НАТО, на барање на ...
сите 97 | | | веќе видена

Унгарската влада ниту потврдува ниту демантира дека бившиот премиер Никола Груевски бара азил во Унгарија. Во краткиот одговорот на прашањата од „Макфакс“ се ...
сите 313 | | | веќе видена

next