Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 277 | | | веќе видена

Римас Куртинаитис, тренерот на Химки ја прокоментира одлуката на руската ВТБ лига да ја заврши сезоната без шампион. Сезонава поради пандемијата на корона ...
сите 104 | | | веќе видена

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 773 | | | веќе видена

Може слободно да се каже дека здравствениот систем е подготвен да прими и многу поголем број на пациенти отколку што сега се третираат во болниците и мислам ...
сите 773 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 297 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин реши да ја одржи денешната средба со членовите на владата преку видеоконференција, соопшти Кремљ.Одлуката е донесена само ...
сите 44 | | | веќе видена

Денеска се ставени два од три пункта за дезинфекција на возилата кои влегуваат во општина Штип.Тоа се влезот од Скопје кон Штип кај Републичката полиција, ...
сите 143 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во објава на Фејсбук апелира земјоделците да бидат приоритет при ...
сите 22 | | | веќе видена

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 773 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за животна средина на Србија, Бранислав Блажиќ денеска почина од коронавирус, јавуваат српските медиуми.Блажиќ кој е од ...
сите 32 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
сите 37 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 195 | | | веќе видена

Ванг Хаинг, фармацевт од болницата на Медицинскиот универзитет во Пекинг, рекол дека носењето маски и миењето раце не се доволни за заштита од ...
сите 70 | | | веќе видена

Околу 2 500 туристи подготвуваат тужба против австрискиот скијачки центар Ишгл поради лошото постапување за време на епидемијата на коронавирусот и ...
сите 31 | | | веќе видена

По повод обелоденувањето на т.н. втор сет мерки од страна на Владата и нејзиниот економски тим предводен од СДСМ за справување со економската криза како ...
сите 249 | | | веќе видена

next