Познатиот хотелиер и филантроп Барон Хилтон почина во својот дом во Лос Анџерес.Тој почина во четвртотот на 91-годишна возраст.Неговата внука, Парис Хилтон ...
сите 7 | | | веќе видена

Уште некој месец ќе започнат Божиќните пости, па до тогаш а и за време на постите искористете го времето за да: 1. Да ја исчистите душата и телото, 2. Да ...
сите 3 | | | веќе видена

Бродот „Океански Викинг“ на кој има 182 спасени мигранти, плови по меѓународни води меѓу Италија и Малта, чекајќи дозвола од некоја европска земја да се ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ да не ја брка мувата од капата туку да каже за Орце Камчев и дали сите донации се регистрирани во Финансискиот извештај, порача владејачката партија ...
сите 67 | | | веќе видена

Девица 23.8.-23.9. Работа: Доколку планирате да се занимавате со формалности, хартии или судови, тогаш денешниот ден ви е поволен. Љубов: Сакате да влезете ...
сите 166 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини денеска ќе се состане во Њујорк со лидерите од Западен Балкан.Могерини во ...
сите 139 | | | веќе видена

Хонгконгшката полиција употреби солзавец во градот Ша Тин за да ги растера демонстрантите кои упаднаа во локалниот трговски центар.Претходно, демонстрантите ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Трите управни судијки Лидија Ивановска, Тања Терзиева и Едита Насковска му ја уважија тужбата на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, за пријавата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Сенаторот од Пенсилванија Мајкл Фолмер е уапсен поради обвинувања дека поседувал материјал со детска порнографија, соопшти канцеларијата на државниот обвинител ...
сите 18 | | | веќе видена

СВР Куманово поднесе кривична пријава против десет правни и физички лица за „злосторничко здружување“.Кривичната е поднесена против Е.И.(67) од село Слупчане, ...
сите 135 | | | веќе видена

next