Досега се произведени и дистрибуирани 6.500 заштитни маски со визири финансиски поддржани со средства донирани од граѓани и фирми.Процесот за снабдување на ...
сите 39 | | | веќе видена

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека над 20000 луѓе, вработени во угостителскиот сектор се на работ на ...
сите 19 | | | веќе видена

Откако поминаа два дена без нарушување на ограничувањето на движењето, тетовската полицијата денеска соопшти дека има регистрирано три лица кои се движеле за ...
сите 243 | | | веќе видена

Во период на стопирани спортски активности во државата, АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – ...
сите 17 | | | веќе видена

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред.Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на ...
сите 18 | | | веќе видена

Состојбата со корона вирусот наметнува многу прашања, но и дилеми. И, наместо соодветно и навремено справување со ситуацијата, гледаме само задоцнети мерки. А, ...
сите 21 | | | веќе видена

Во општините Дебар и Центар Жупа каде е прогласена кризна состојба, не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места и нарушувања на јавниот ред и мир, ...
сите 334 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно здравје.За време на посетата ...
сите 99 | | | веќе видена

Пет ракети беа истрелани врз американската воздушна база „Баграм“ во Авганистан, при што никој не настрада, објави мисијата на НАТО во Авганистан „Одлучна ...
сите 14 | | | веќе видена

Согласно прогласената вонредна состојба во државата и зголемениот ризик од семејно насилство, Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство ...
сите 33 | | | веќе видена

next