Познатиот турски пар, актерот Кенан Имирзалиоглу и актерката Синем Кобал, станаа родители за прв пат. Бебето по име Лалин се роди синоќа и објавено е дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Народната банка склучи договор за соработка со Европската централна банка (ЕЦБ) во сферата на заштитата на банкнотите во евра од фалсификување. Со ова, велат ...
сите 101 | | | веќе видена

Порто е еден од оние тимови во група А на Вардар 1961 кои ги има одиграни сите мечеви во Лигата на шампионите. Португалскиот клуб има скор од две победи и два ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска остварија онлајн ...
сите 362 | | | веќе видена

Наградите на Европската Унија за истражувачко новинарство беа доделени денеска во хотелот Александар палас во Скопје.Првата награда на годинешниот конкурс за ...
сите 33 | | | веќе видена

Тие важеа за еден од најмоќните парови во светот на познатите, но веќе подолго време заедно не се појавиле во јавноста, а тоа е последица на брачната криза ...
сите 12 | | | веќе видена

Пратеникот и лидер на Единствена Србија Драган Маринковиќ - Палма денес во свој стил го пофали Ивица Дачиќ, кандидат за шеф на парламентот и лидер на СПС, ...
сите 2 | | | веќе видена

Три медицински сестри од Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство се позитивни на Ковид-19. Се заразиле преку семеен контакт, а двајца доктори ...
сите 242 | | | веќе видена

Две наставнички и 15 деца од кавадаречко училиште се во изолација, откако седумгодишен ученик добил позитивен резултат на Ковид-19 тест. Информацијата за МИА ...
сите 87 | | | веќе видена

next