Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Никола Димитров, вечерва имаше онлајн средба со ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во Скопје во последните 24 часа се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 71. Битката со ...
сите 77 | | | веќе видена

Вардар 1961 вечерва (20:45 часот) го пречекува Порто на домашен терен во рамките на 5. коло во Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак на оваа средба ...
сите 115 | | | веќе видена

Научниците од Институтот за технологија во Масачусетс во американскиот град Кембриџ развиваат термичка маска што на 90 степени ќе убива патогени на ...
сите 41 | | | веќе видена

Северна Македонија и остатокот од Европа, со исклучок на Русија, Белорусија и Исланд, ноќта меѓу сабота (24 октомври) и недела (25 октомври) ќе прејдат на ...
сите 31 | | | веќе видена

Кога сте болни, ве фатил некој грип или настинка, можеби кивавица, вие треба да му помогнете на вашето тело и организам, прочитајте ги следните нешта кои треба ...
сите 9 | | | веќе видена

Србија ќе започне со построги санкции за непочитување на епидемиолошките мерки, поради што Собранието ќе усвои измени и дополнувања на повеќе закони на својата ...
сите 68 | | | веќе видена

Познатиот пејач Бора Дрљача почина на 11 октомври, а во последно гостување емитувано на ТВ Хепи, со тажен глас зборувал за најинтимните работи, за своите ...
сите 4 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е ...
сите 1033 | | | веќе видена

Министерката за образование Мила Царовска и претставници на Делегацијата на германското стопанство во Македонија денес посетија средни стручни училишта во ...
сите 21 | | | веќе видена

Како што и најавивме, попладнево се одржа состанок на Здружението на прволигашите на кој присуствуваа и дел од првите луѓе на Судиската организација. На ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерствотo за животна средина и просторно планирање информира дека во тек реализација на три јавни набавки за обновување на пречистителната станица за ...
сите 26 | | | веќе видена

next