„Денес Република Унгарија, земја членка на ЕУ и НАТО, одговори позитивно на моето претходно поднесено барање за добивање политички азил заради политички прогон ...
сите 467 | | | веќе видена

Организацијата за заштоита на животните „Анима Мунди“ изготви и до надлежните институции достави коментари и предлог законски измени на постоечкиот закон за ...
сите 10 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска се обрати на прес-конференција по повод одбележувањето на 22 ноември – денот на албанската ...
сите 85 | | | веќе видена

Секогаш им велам на младите девојки: "Научете да го сакате вашето тело".Совршенство не постои, и сосема е очигледно дека жена со облини не помалку е убава од ...
сите 9 | | | веќе видена

Гевгелиската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишник од Нов Дојран поради сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“.Како што ...
сите 89 | | | веќе видена

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија.„Барањето за екстридиција се ...
сите 467 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски и официјално е азилант во Унгарија, објавуваат унгарските медиуми повикувајќи се на се уште непотврдени информации кои во секој ...
сите 467 | | | веќе видена

Пејачот Енрике Иглесијас (43) извлече обожавателка од публиката на последниот концерт во Амстердам и се бакнуваше со неа на сцената. Фотографите го фатија ...
сите 14 | | | веќе видена

Градиме фер и социјално праведно општество на еднакви граѓани. Со реформите на системот на социјална заштита и мерките во Буџетот за 2019 обезбедуваме сериозно ...
сите 264 | | | веќе видена

Вељко сакал на сите да им стави до знаење дека неговиот татко не бил воен злосторник.Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнотовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркам ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска ја продолжи својата посета на македонскиот контингент во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан со посета на ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска ја отвори 3-та сесија на работната група за земјоделство и рурален развој, ...
сите 45 | | | веќе видена

next