Најбогатиот човек на светот, со заработени дури 74,9 милијарди долари Бил Гејтс даде интересна изјава, која многумина ги насмеа, а разбесни многумина.Иако има ...
сите 2 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска ко-претседаваше со 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за ...
сите 9 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска изјави дека кафеанските тераси, кои поради ниските температури се затворени, ќе работат ...
сите 347 | | | веќе видена

По завршување на седницата на Советот на безбедност, претседателот Стево Пендаровски изјави дека се информирал за состојбата со ковид-19, која и била ...
сите 112 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека Германија застанала на страната на Франција по бруталниот напад со нож во кој загинаа три лица во близина на ...
сите 91 | | | веќе видена

Дванаесет вработени и поранешен персонал на италијанската државна компанија за игри на среќа успеале да „пресретнат“ и да искешираат четири греб картички во ...
сите 2 | | | веќе видена

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 456 | | | веќе видена

Сите барем еднаш сме биле немоќни да се справиме со нашите емоции, им дозволуваме да не совладаат и да преземат контрола над нашите постапки. Сепак, како и ...
сите 24 | | | веќе видена

Масовното движење на европските туристи решени да се релаксираат по укинувањето на блокадата ова лето е главниот виновник за вториот бран на коронавирус во ...
сите 42 | | | веќе видена

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника, а ...
сите 454 | | | веќе видена

„Денеска пред пратениците се измените и дополнувањата на Буџетот за 2020 година.Со овој ребаланс, се обезбедуваат 470 милиони евра за реализација на четвртиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека руските вакцини против Ковид-19 се безбедни и ефикасни.„Најважно е дека вакцината мора да биде безбедна ...
сите 61 | | | веќе видена

next