Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика, ...
сите 119 | | | веќе видена

Извикувајќи „одмазда” и опколени од маскирани вооружени лица во камуфлажна облека, илјадници ожалостени лица во Појасот Газа во понеделникот погребаа седум ...
сите 31 | | | веќе видена

Околу 200.000 луѓе, вклучувајќи ги полските лидери и националистички групи, маршираа низ Варшава во неделата за да ја одбележат 100-годишнината од независноста ...
сите 13 | | | веќе видена

Мароканскиот крал убаво се опуштил покрај Меланија!Урнебесна снимка од Париз: Погледајте ја реакцијата на Трамп (видео)Свечената церемонија во Париз по повод ...
сите 94 | | | веќе видена

Калциумот има големо значење за коските и целокупното здравје, а кога телото има недостаток од него, дава сигнали кои повеќето ги игнорираат.На телото му е ...
сите 8 | | | веќе видена

Поучно видео кое ја прикажува дискриминацијата.Краток филм кој ќе ве остави без зборови.Животна лекција која ќе ве наведе на размислување.Погледнете го видеото.
сите 3 | | | веќе видена

Словенечкиот министер за одбрана Карл Ерјавец, вчера вети темелна истрага по жалбите дека словенечките војници кои учествуваа во неодамнешната меѓународна ...
сите 24 | | | веќе видена

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во „Шуто Оризари“ оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување на затворската казна.Од ...
сите 279 | | | веќе видена

Драгана Мирковиќ ја покори Германија: Фолк дивата ги руши сите историски рекорди на посетеност за два дена (видео)Драгана Мирковиќ успеала за два дена да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Нацрт-извештај за извозот на оружје, кој ќе биде поднесен на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур подоцна неделава, предлага да се почне ...
сите 2 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон толку добро се согласуваа во Париз што една 101-годишна жена помисли дека се ...
сите 45 | | | веќе видена

next