Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ се верија во семејната куќа на Родиќ каде Ражнатовиќ дојдоа да ја побараат раката на девојката.Откако таткото на Богдана му ја ...
сите 33 | | | веќе видена

Во Собранието официјално започна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој закон обединува материја од два ...
сите 15 | | | веќе видена

Британски „Гардијан" објави снимка на која се слушаат гласови на мигранти кои тврдат дека ги претепале хрватски полицајци при обид да преминат од Босна и ...
сите 18 | | | веќе видена

Со двегодишен план и стратегија за справување со аерозагадувањето, и дополнителни 1, 5 милиони евра за интервентни мерки, за две години квалитетот на воздухот ...
сите 78 | | | веќе видена

„Раниот детски развој е многу важен за понатамошниот развој на личноста, Ние се грижиме за секое дете и инвестираме токму во детската заштита, a со тоа и во ...
сите 24 | | | веќе видена

Педесет и четиригодишен државјанин на Грција кој како потстанар престојувал во стан на улицата „Орце Николов“, на 14. ноември во полиција пријавил дека на ...
сите 74 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, завчера имаше средба со претседателот Ѓорге Иванов, но не зборуваа за амнестија, велат од Кабинетот ...
сите 74 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора му ја додели титулата Почесен витез на Највисокиот ред на Британската Империја на американскиот дизајнер Ралф Лорен.Лорен, кој во ...
сите 8 | | | веќе видена

Здружението за сончева енергија „Солар Македонија“ ја одржа првата работилница за претставување на новите услуги кон нејзините членки со цел подигнување на ...
сите 13 | | | веќе видена

Официјален Дамаск и неговите сојузници постојано го обвинуваат Вашингтон за водење лажна војна против џихадистите и за обезбедување разни форми на прикриена ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Светлана Цеца ражнатовиќ денес се појави во Првиот основен суд на Нов Белград поради судењето со Јелена Карлеуша.Цеца во судот се појави со својот ...
сите 33 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров му подари „мерцедес-бенц“ на петгодишното чеченско момче кое постави рекорд со 4.105 склека, а потоа побара од момчето да вежба ...
сите 4 | | | веќе видена

next