Учесниците во протестите во Хонгконг денеска се собраа пред британскиот конзулат, каде од поранешниот колонијален владател со овој регион побараа да изврши ...
сите 58 | | | веќе видена

Шеесет и пет години рокенрол и 50 години „Вудсток“Во 1960-тите години во рокенрол-музиката важеше девизата: да бидеш херој мора да умреш млад, кога си на врвот ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќето луѓе кога имаат некаков проблем од сексуална природа мислат дека се единствените кои се соочиле со нешто такво, што и обесхрабрува да зборуваат за тоа ...
сите 32 | | | веќе видена

Српската јутјуберка, манекенка и пејачка Марија Жежељ, моментално го живее американскиот сон. Откако со 15 години почна да снима YouTube виде и за кратко време ...
сите 18 | | | веќе видена

Православни свештеници од руската федерална област Твер на необичен начин се обидоа да ја спасат својата заедница од гревови како што се консумација на алкохол ...
сите 14 | | | веќе видена

Фади Фаваз, некогашен љубовник на Џорџ Мајкл , во монетов живее како бездомник откако пред два месеци беше исфрлен од домот на покојниот пејач.Кога во јули ...
сите 4 | | | веќе видена

Некогашната македонска ТВ водителка и модел Нора Шаќири е бремена… и тоа до„заби“ што би рекле старите, откако јавно го покажа трудничкиот стомак! За нејзината ...
сите 11 | | | веќе видена

Ешли Греем, најпозната плус-сајз манекенка, покажа дека и во бременоста можете да чекорите по модната писта, а нејзиното појавување на ревијата на Томи ...
сите 15 | | | веќе видена

Со колаж од неколку слики, на кои е со мајка му Дијана и братот Вилијам, и со по на светот, Меган Маркл преку „Инстаграм“ му го честиташе 35 роденден на прин ...
сите 14 | | | веќе видена

Елен Деџенерис и Бред Пит имаат нешто заедничко - девојката со која двајцата се забавувале. Во новата епизода од шоуто, познатата комичарка прва ја откри оваа ...
сите 12 | | | веќе видена

Од здружението за заштита на животните „Анима мунди“ на својата фејсбук-страна информираа за нов случај на насилство врз бездомни животни во скопската населба ...
сите 39 | | | веќе видена

next