Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести ќе се најдат на 19. собраниска седница закажана за утре, додека за ребалансот ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски рече дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се асимптоматски или се ...
сите 346 | | | веќе видена

Скопските пожарникари утре излегуваат на протест. Велат дека градот Скопје не им го исплаќа надоместокот за опасност при работа. „Пожарникарите тврдат дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Сообраќајните контроли што се прават на територијата на целата држава врз основа на претходно изработен план даваат резултат. За помалку од месец изречени се ...
сите 389 | | | веќе видена

Се соочуваме со силен бран на Ковид-19, ситуација која ги оптоварува сите сегменти на здравствениот систем. Во модуларната болница до Инфективната клиника има ...
сите 346 | | | веќе видена

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари. Ако некој од нас бара ...
сите 39 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека овие мерки што треба да стапат на сила се најава за полициски час. „Тој не е ...
сите 346 | | | веќе видена

Кавадарчанец на возраст од 71 година почина од коронавирус на клиника, додека петгодишно дете „однесе“ во изолација 14 деца, две негувателки и една ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека огромен број од починатите од Ковид-19 се со коморбидитети. -Огромен процент ...
сите 346 | | | веќе видена

Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска ...
сите 55 | | | веќе видена

next