Од Демократската партија на Албанците (ДПА) денеска на прес – конференција обвинија дека Министерството за култура е нов бастион на вработување со договор за ...
сите 11 | | | веќе видена

Зоран Заев три години владее криминално и деспотски во Република Македонија. Тој е главата на октоподот, кој штелува обвиненија, диктира пресуди и мести ...
сите 139 | | | веќе видена

Еден од водечките светски провајдери на динамички решенија за автоматизација во ИТ секторот, американскиот „Стоунбренч“ соопшти дека „Македонски телеком“ ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Јавноста да не наседнува на лажни вести и да не се крева паника без потреба. Здравствениот систем е подготвен и спремни се сите капацитети на Клиниката за ...
сите 480 | | | веќе видена

Здравствената состојба на тројцата повредени во експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце е крајно тешка, a oсобено на двете жени кои се ...
сите 222 | | | веќе видена

За Демократската унија за интеграција нема ништо спорно во тоа со државни пари да се финансира издавањето на книга со наслов "Албанците во Северна Македонија ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика сите граѓани да се приклучат на протестот за правда, што го организира партијата. Христијан Мицкоски очекува ...
сите 496 | | | веќе видена

Заложби за силна, стабилна и обединета Европа и целосна интеграција на Западниот Балкан во Европската Унија изразија министрите за надворешни работи на ...
сите 246 | | | веќе видена

Течат роковите за подготовка на предвремените парламентарни избори на 12 април. Утре почнува рокот за собирање потписи на избирачите за кандидати за пратеници ...
сите 116 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска во Брисел ќе разговараат за новата методологија за пристапни преговори предложена од Европската Комисија (ЕК), но ...
сите 246 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 496 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска ќе одржи средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава, Сергеј Баздникин. Од назначувањето за ...
сите 18 | | | веќе видена

Со цел да се олесни почетокот на изградбата на затворените центри за бегалци и мигранти, владина одлука со која не се согласува локалното население, од Атина ...
сите 31 | | | веќе видена

Доколку се појави новиот коронавирус во Србија, нема да биде крај на светот, бидејќи сме подготвени да реагираме, изјави српскиот министер за здравство ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Косово, Албин Курти се заложи за проширување на соработката со соседните земји и ја најави можноста за одржување заеднички седници ...
сите 56 | | | веќе видена

next