Втората епизода на омиленото шоу „Твоето лице звучи познато“ на Тв Сител беше вистински спектакл. Натпреварувачите и овој пат го дадоа својот максимум, а на ...
сите 23 | | | веќе видена

Безмалку половина од граѓаните не очекуваат Македонија да добие датум за преговори кон крајот на идната недела, на самитот во Брисел, покажува последната ...
сите 50 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 980 | | | веќе видена

Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара за можноста за прифаќање нови членки, покажуваат документи разменети меѓу дипломатските ...
сите 980 | | | веќе видена

Владата и владејачката СДСМ ќе ја носат одговорноста за епилогот по состанокот на шефовите на држави и влади идната недела во Брисел, од кој Македонија очекува ...
сите 50 | | | веќе видена

Граѓаните поделени околу оправданоста на договорите со Бугарија и Грција кои ги потпиша актуелната влада, покажува последната анкета на Институтот за политички ...
сите 50 | | | веќе видена

– Педесетгодишен жител на Калишта, Струшко заработи кривична пријава за бесправно градење на автокамп и два помошни објекта на подрачјето на Струга. ...
сите 101 | | | веќе видена

Во Унгарија денеска се одржуваат локални избори, на кои, опозицијата се надева на победа во Будимпешта, што би претставувало симболична победа за противниците ...
сите 58 | | | веќе видена

Ел Чека објави уште еден прислушуван разговор.. Тврди дека на снимката се слушаат гласовите на Радмила Шекеринска и поранешниот вицепремиер Фатмир Бесими. ...
сите 56 | | | веќе видена

Шест месеци Град Скопје не врши стерилизација на уличните кучиња, обвинуваат Здруженијата за заштита на животните. Велат дека немаат никаква комуникација со ...
сите 35 | | | веќе видена

Ќе успее ли германската канцеларка Меркел да го убеди францускиот претседател Макрон да даде зелено светло за добивање датум за почнување на преговорите на ...
сите 980 | | | веќе видена

Над 300 бубрежно болни кои одат на дијализа имаат потреба од пресадување на бубрег а досега се типизирани 150 од нив. За педесетина граѓани со срцева слабост ...
сите 31 | | | веќе видена

Катица Јанева се враќа во Шутка.. Нејзините адвокати откриваат дека веројатно утре таа ќе го заврши лекувањето во приватаната болница Жан Митрев. Екс шефицата ...
сите 283 | | | веќе видена

next