– Извршниот директор на Мекларен, Зак Браун го сподели своето мислење за тоа дали Луис Хамилтон ќе учествува во Формула 1 во 2022 година. – Сигурен сум дека е ...
сите 75 | | | веќе видена

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од акциите на биотехнолошката компанија QuantBioRes, која го развива лекот за КОВИД, пишува Ројтерс, цитирајќи го ...
сите 31 | | | веќе видена

Кризата со снабдување со топлинска енергија е четвртата криза која е реалност заради лошото владеење на СДСМ. Граѓаните се соочуваат со поскапи сметки за парно ...
сите 78 | | | веќе видена

Младиот дваесет и четиригодишниот Игор Митковски, кој го извлече крстот од водите на Крива Река, денеска ја донираше наградата што генералниот спонзор „Зегин“ ...
сите 20 | | | веќе видена

По појавата на африканска свинска чума во Делчевско и мерката за забраната на лов, забележани се диви свињи како слободно шетаат во атарот на неколку делчевски ...
сите 46 | | | веќе видена

Никола Димитров, поранешниот вицепремиер за евроинтеграции, денеска објави статус на Фејсбук со кој ја искритикува Владата по посетата на бугарскиот премиер ...
сите 750 | | | веќе видена

Милевски си ја третира партијата како гранапче, затоа молчи за криминалот на СДСМ и ДУИ. Дури и членови на ЛДП преку медиумите обвинуваат дека Милевски откако ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука информира дека од денеска до 31 јануари повторно е достапна можноста за аплицирање за субвенциониран студентски оброк, за ...
сите 23 | | | веќе видена

Има разлика меѓу легитимитет и легалност. Оваа влада има легалност. Легитимитет е друга категорија. Според мене, неизбежно е некаде кон септември да се одржат ...
сите 274 | | | веќе видена

Времето денеска ќе сончево со мала локална облачност. Попладне во западните и северните делови облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има ...
сите 253 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 750 | | | веќе видена

Д-р Злате Мехмедовиќ, утринава во своето гостување во емисијата „Магазин“ на Сител телевизија изјави дека Омикронот е сој од коронавирусот, од кој човек може ...
сите 100 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во сообраќајна незгода што синоќа се случила на излезот од Струга, на регионалниот пат Струга – Дебар. СВР Охрид денеска соопшти дека во ...
сите 77 | | | веќе видена

Австралискиот Федерален суд денеска соопшти дека ја одбил жалбата на тениската суперѕвезда Новак Ѓоковиќ за укинувањето на визата бидејќи министерот кој ја ...
сите 439 | | | веќе видена

next