Полицијата пронајде четири трупови во една куќа во предградието на Лас Вегас, во американската држава Невада. Како што јави АП, локалните власти моментално се ...
сите 12 | | | веќе видена

Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, стартува платформа која во наредниот период ќе биде исклучиво фокусирана кон јакнење на жените за нивна проактивна улога во ...
сите 15 | | | веќе видена

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, ...
сите 77 | | | веќе видена

Нема план „Б“, потребна е поддршка на референдумот со кој се приближуваме до НАТО и ЕУ, рече лидерот на ДУИ Али Ахмети на попладневната средба со жителите на ...
сите 105 | | | веќе видена

Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
сите 6 | | | веќе видена

Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злодела се опишани во 2 играни филма, 9 серии, 3 книги и во ...
сите 8 | | | веќе видена

Бизарна расправа која ја воделе татко и син во трање од 20 минути, завршила трагично кога таткото испукал два куршуми во градите на несреќното момче. Енди Смит ...
сите 8 | | | веќе видена

Марта и Чарли Колт живееле заедно со своите четири деца во Грифит во Австралија, кога се уапсени во април годинава. Братот и сестрата се најдоа во центарот на ...
| | веќе видена

Неколку луѓе се обидоа да пресечат даб поради злокобни гласани за сатанисти, но на древното дрво ниту една секира или пила не му можела ништо. Кога се обиделе ...
сите 2 | | | веќе видена

Воените паради ширум светот обично служат земјата организатор да се пофали со својата воена моќ и да испратат порака дека со неа не е „паметно да се караат“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Седумгодишно девојче се наоѓа во критична состојба после брутално силување и повреди кои со метална водоводна шипка и ја нанел 21-годишен маж во источниот дел ...
сите 4 | | | веќе видена

Адитја Јахдав, работник во една индиска фабрика почина откако шега тргна на лошо. Имено, неговиот шеф зел црево за воздушен притисок и судејќи по снимката, се ...
сите 3 | | | веќе видена

Една госпоѓа по јадењето ја фрлила кесата со остатоците од храна низ прозорецот од својот автомобил. Сосема лежерно додека чекала да се сменат светлата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Возач во Кина успеал да го сврти камионот на тесен и неасфалтиран пат. На снимката која е објавена на интернет се гледа како возачот се обидува да го заврти ...
сите 2 | | | веќе видена

next