Четиринаесетгодишно момче од Малезија се соочува со камшикување и 30 години затворска казна, откако неговата 15-годишна сестра во декември родила негово дете. ...
сите 4 | | | веќе видена

Триесет и седум годишната Тити Вати има 350 килограми и се смета за најдебелата жена во Индонезија, а и една од најдебелите на планетата. До оваа килажа ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
сите 50 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата „историска посета“-како што најавија српските ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Општата болница во Краљево во замрзнувач се пронајдени 13 мртви бебиња, а директорот на оваа болница „Студеница“ во Краљево, д-р Зоран Мрвиќ денеска на ...
сите 28 | | | веќе видена

Американскиот бизнисмен Џејсон Спиндер е еден од преживеаните во терористичкиот напад на Њујорк на 11 септември 2001 година, но немаше толку среќа да го ...
сите 99 | | | веќе видена

Иако изгледа како површина на Месечината, станува збор за необична и ретка појава на нашата планета. Огромен леден диск со пречник од речиси 100 метри се ...
сите 16 | | | веќе видена

Посетителите на популарната колумбиска плажа ги исплаши огромен крокодил кој излезе од грмушките. Неколку момчиња мирно си шетаа по плажата, но кога го виделе ...
сите 17 | | | веќе видена

На социјалните мрежи има нов предизвик: Постирај фотографија како изгледаш денес и како си изгледал пред десет години, па покрај светските ѕвезди фотографии од ...
сите 5 | | | веќе видена

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, oд утре па во наредните четири дена ќе учествува на најголемиот светски саем за храна ...
сите 26 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на платите со минималната плата и за ...
сите 48 | | | веќе видена

Одобрувањето на планот за реорганизација на ФЕНИ индустри од страна на судот во Велес, за ГСОЛ и Еуроникел значи ставање крај на несигурноста и проблемите во ...
сите 45 | | | веќе видена

Сите ние како носители на политики во Централна и Источна Европа треба да се фокусираме на елиминирање на структурните пречки за зголемување на потенцијалниот ...
сите 62 | | | веќе видена

До 15 февруари е продолжен рокот за аплицирање за поврат на средствата за камати за реализирани инвестиции по ИПАРД Програмата со помош на кредити. Од ...
сите 49 | | | веќе видена

next