Задолжителен скрининг тест за откривање на дијабетес кај лицата кои се со зголемена телесна тежина и немаат физичка активност. Ова треба да го побара секој ...
сите 67 | | | веќе видена

Поранешните владини функционети Миле Јанакиевски и Кирил Бпжиновски од утрово се во истражниот затвор во Шутка. Судот им определни 30 дневен притвор на барање ...
сите 201 | | | веќе видена

Весна Аврамовска Димитровска е наставничка која во својот клас вторачиња има две деца со дијабетес. Таа постојано им ја мери гликемијата и им дава инсулински ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите и манипулациите искажани од устата на портпаролот на единствениот политичар три пати аболициран за тежок криминал, ...
сите 338 | | | веќе видена

Лиценцираните такси возачи од Кочани со своите возила блокираа дел од улиците во градот во знак на протест против, како што рекоа, бавното решавање на ...
сите 3 | | | веќе видена

Унгарската влада соопшти дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на Канцеларијата за ...
сите 183 | | | веќе видена

Заев тврди дека нема таен договор со Груевски. - Остро и категорично отфрлам шпекулации за некаков договор со Никола Груевски, изјави Зоран Заев. Но не гледа ...
сите 123 | | | веќе видена

По дваесетина пациенти секој ден поради проблеми со дишењето од аерозагадувањето бараат помош во приоритетната амбуланта на пулмологија која токму за оваа ...
сите 33 | | | веќе видена

Вчера попладне во Полициската станица Драчево, Р.М. (33) од село Батинци-скопско, пријавил дека на 03.11.2018 година, од домот во непознат правец се оддалечил ...
сите 24 | | | веќе видена

Иранските власти го погубија Вахид Мазалуми (58) поради пореметување на националната економија на таа држава, а станува збор за трговец со злато кој на ...
сите 38 | | | веќе видена

Авионот Боинг 737-800 слета на аеродромот во Палма Де Мајорка токму кога имало силно невреме. На снимката која е направена од пилотската кабина се гледа како ...
сите 32 | | | веќе видена

Британката Сана Мухамед (35), која била во осмиот месец од бременоста, со самострел ја убил поранешниот сопруг и тоа пред децата. Поранешниот маж Сана ја ...
сите 8 | | | веќе видена

next