Нов современ пристап во третманот на мозочни удари, карциноми и метастази на одделот за интервентна радиологија во “Аџибадем Систина”. Станува збор за ...
сите 7 | | | веќе видена

Нашиот најтрофеен кик боксер Бобан Илиоски со својот тренер и претседaтел на Македонската кик бокс муаи-таи федерација синоќа се вратија од настапот во Будва ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Германија на сила е еднодневен генерален штрајк во транспортниот сектор кој го парализираше железничкиот, воздушниот и поморскиот сообракај. Со барање за ...
сите 48 | | | веќе видена

Брза и точна дијагностика, најсовремен хируршки третман на срцеви заболувања, 24-часовен мониторинг, врвна интензивна нега под водство на докажаниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Речиси половина од дискусијата на денешната средба во Скопје меѓу министерот за надворешни работи Бујар Османи и албанската министерка за Европа и за ...
сите 131 | | | веќе видена

Нашата национална одлука за членство во Алијансата ги проби бариерите на партиите, религиите и народите и не обедини сите. Незначајна маргина се оние малкумина ...
сите 122 | | | веќе видена

Целосно слеп, чести болки во очите и дополнителни здравствени дијагнози - но не може да добие инвалидска пензија. 42 годишниот Стојче Ивановски од Тетово вели ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера министерот за образование Јетон Шаќири во една реченица ја опиша целата мизерија на власта, тој во телевизиска дебата со мене призна – „Реално немаме ...
сите 97 | | | веќе видена

Повторно заеднички успешно минуваме низ скрининг процесот, ги спроведуваме внатрешните реформи и одлучно чекориме кон полноправно членство во ЕУ. 2030 е реална ...
сите 131 | | | веќе видена

Советот на самостојниот синдикат на здравство, фармација и социјална заштита најави протест пред Министерството за здравство во четврток, поради, како што ...
сите 202 | | | веќе видена

Набавката на целосно нови учебници со ажурирани податоци, без нелогичности, навредливи и дискриминаторски содржини и технички грешки, покрај во основното ...
сите 97 | | | веќе видена

Или потпис на анексот или протести. Најголемиот здравствен синдикат даде рок до среда да им кажат дали министерството и фондот за здравство на состанок во ...
сите 202 | | | веќе видена

next