Утре влажен бран со силен ветер и врнежи над 20 литри на метар квадратен

3 копии

Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во четврток и петок на ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Почитувани, како што долго време најавуваме, од утре 1.5.2024 па во следните денови (вклучувајќи ги и Велигденските празници), ...
| | веќе видена | слични
17 копии
8 копии

Во среда на први мај ќе има изолирана, а во четврток на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од среда 1.05.2024, па во деновите потоа (вклучувајќи ги и Велигденските празници) поради влијание на циклон од западна Европа, кај нас следува период на ...
| | веќе видена | слични

Ова е важно за сите бидејќи во среда ни доаѓа 1 мај и неработен ден во земјава, а веднаш потоа следуваат и четири неработни денови поради Велигден. Еве што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре влажен бран со силен ветер и врнежи над 20 литри на метар квадратен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: