Авионот на Путин ИЛ-96-300ПУ чини 500 милиони долари и е опремен со напредна технологија која оваа летечка палата, како што ја нарекоа медиумите, ја прави ...
сите 10 | | | веќе видена

Владејачката коалиција на СДСМ и ДУИ се уште е во фаза на констулации и анализи за тоа како ќе настапи на претстојните претедателски избори, а во СДСМ се уште ...
сите 26 | | | веќе видена

Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
сите 65 | | | веќе видена

Независниот академски синдикат (НАкС) соопшти дека негови претставници вчера имале средба со министерот за образование и наука Арбер Адеми, на која изразиле ...
сите 16 | | | веќе видена

Со внесување на исказите на родителите на жртвите и другите материјални докази во записник за главен претрес почна денешното рочиште за предметот „Монструм“ на ...
сите 52 | | | веќе видена

Романо Проди, поранешен премиер на Италија и претседател на Европската комисија, денеска и утре престојува во Македонија по повод врачувањето на Светската ...
сите 71 | | | веќе видена

Вчера во 17.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.Ц.(50) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Лука Геров“ била касната од ...
сите 40 | | | веќе видена

Театар на отворено без сценарио и режија. Вака викендов наликуваше Вевчани. Општина од само едно населено место, лоцирана во западниот дел на Македонија, ...
сите 10 | | | веќе видена

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратениците денеска во рамки на 80. седница, што ќе почне во 16 часот ќе расправаат по Предлог-законот за спречување на корупцијата и судир на интереси во ...
сите 199 | | | веќе видена

Борбата на ова генерација е со црнилата кои надвиснаа над Македонија, црнила олицетворени во криминалната и одродена власт на аболицираниот Заев. Истиот оној ...
сите 55 | | | веќе видена

Едно лице се здобило со лесни телесни повреди во една од вкупно четири сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во три била причинета материјална штета. Од ...
сите 75 | | | веќе видена

next