Доцна вечерва со став за случувањата околу акцијата на МВР во домот на Груевски и пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ излезе и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска го посети Технолошкиот парк кој функционира во рамките на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, ...
сите 4 | | | веќе видена

Французинката Роза Марија Да Круз денеска се најде пред судот откако механичар откри дека девојче живее во багажникот од автомобилот на мајката. Круз ја криела ...
сите 8 | | | веќе видена

Дрвени бродови, познати како „бродови духови“, за кои се верува дека се од Северна Кореја, и оваа година стигнуваат на брегот на Јапонија. Крајбрежната стража ...
сите 5 | | | веќе видена

Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за пазарење го спречи напаѓачот во Мелбурн, неочекувано доби награда од граѓаните, кои донираа над 36.000 американски ...
сите 16 | | | веќе видена

Додека светските лидери се собираа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се најдоа во Грац. Тие се ...
сите 93 | | | веќе видена

Оливер Валас од Лондон пиел пиво во еден локален паб кога му заѕвонил мобилниот телефон со предупредување дека се детектирани движења во собата на неговиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Деца, од кои некои имаат само по 8 години, ги учат да убиваат Руси и нивни приврзаници во еден воен логор кој го основаше украинската радикална нацистичка ...
сите 18 | | | веќе видена

Три лица денеска се осудени поради припадност на забранета ултрадесничарска група во Британија, јавува АП. Британците Адам Томас (22) и Клаудија Пататас (38), ...
сите 3 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтерова скала е регистриран денеска во Јонското море, кај грчкиот остров Закинтос. Потресот е регистриран утрово пред 9 ...
сите 60 | | | веќе видена

Ограбувачи облечени како припадници на американската Шумарска служба се уапсени во калифорнискиот град Парадајс кој е речиси уништен од пожарите. Во стихијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Со фонд од 400 000 долари Дојран ќе ја подобрува заштитата на езерото и унапредува одржливиот туризам. Се работи за проект кој е финансиран преку програмата ...
сите 2 | | | веќе видена

next