СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 258 | | | веќе видена

Овие два дена во Париз се одржува Комисијата за правни прашања и човекови права на Парламентарното собрание на Советот на Европа. Најбитната точка која што се ...
сите 26 | | | веќе видена

Јавните приходи се темелот на системот на јавни финансии, од чиј интензитет и динамика на наплата зависи испорачувањето на јавните услуги кон граѓаните и ...
сите 65 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи информира дека вчеранавечер возило удрило во млада мечка која иако повредена по еден час продолжила да се движи на локалниот ...
сите 101 | | | веќе видена

Во изминативе неколку години беше постигнат натамошен значаен напредок во зајакнување на финансискиот сектор. Беше донесен Закон за финансиска стабилност со ...
сите 65 | | | веќе видена

Полициски службеници од Отсекот за превенција при СВР Струмица денеска на повеќе локации на градот и околните населени места спроведоа превентивна активност во ...
сите 52 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека во изминатото деноноќие евидентирани се неколку пожари во населени места, доколку пак пожари на ...
сите 55 | | | веќе видена

Претставници на Уставниот суд и на Институтот за човекови права остварија работна средба со претседателот на Уставниот суд на Република Словенија д-р Матеј ...
сите 16 | | | веќе видена

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 506 | | | веќе видена

На 01.12.2023 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го привеле О.Т.(53) од Прилеп. При преглед на автобус со битолски регистарски ...
сите 217 | | | веќе видена

Обилните снежни врнежи во текот на ноќта и студеното врме ги парализираа воздушните и железничките врски во јужната германска покраина Баварија, оставајќи ...
сите 55 | | | веќе видена

Уверен сум дека лидерите на членките на Европската народна партија (ЕПП) „ќе ја направат вистинската работа“ и ќе ја поддржат Урсула фон дер Лајен за втор ...
сите 10 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Мали, Нигер и Буркина Фасо предложија формирање конфедерација со амбиција во догледно време да прерасне во федерација. – ...
сите 7 | | | веќе видена

next