На Серхи Бускетс многу тешко му падна поразот на шпанската репрезентација во 1/8 финалето на Светското првенство 2022 година од Мароко. Шпанците загубија на ...
сите 144 | | | веќе видена

– Оправданоста на железничкото поврзување на Скопје и Софија и изградбата на железницата на Коридорот 8 е неспорна, граѓаните и бизнисите имаат потреба од овој ...
сите 30 | | | веќе видена

– Министерството за внатрешни работи информира дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје и НБРМ, кои добиле ...
сите 339 | | | веќе видена

– Го поздравуваме овој засилен ангажман на САД во поддршка на институциите за владеење на правото и за борба против корупцијата, изјави денеска министерот за ...
сите 60 | | | веќе видена

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потврди дека утрово имало дојави за поставени експлозивни направи во девет училишта и во НБРСМ ...
сите 339 | | | веќе видена

– Два часа откако почна судењето за пожарот во тетовската модуларна болница, текот на главната расправа беше одложен за 27 декември во 10 часот. До одложување ...
сите 57 | | | веќе видена

– Договорот за електрична енергија со Бугарија се финализира и се очекува во најскоро време да се реализира, а од јануари преку интерконекторот во Жидилово ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Ниту по 48 часа нема одговор од градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска на поставените прашања. Ниту пак има одговор на хаосот. А, хаосот е наменски, ...
сите 909 | | | веќе видена

Дивоизградениот објект на зграда во штипската населба 8-ми Ноември, во сопственост на секретарката на општината, беше урнат по реакција на јавноста и ...
сите 7 | | | веќе видена

– Претседателот Стево Пендаровски денеска во Монс, Белгија, ја посети Врховната команда на сојузничките сили за Европа на НАТО, каде што имаше средба со ...
сите 53 | | | веќе видена

– Мора час поскоро секој од нас да направи максимум со своето делување да се стави крајот на криминалот и на корупцијата во државата од секој можен аспект. Да ...
сите 56 | | | веќе видена

– Постапувајќи по поднесена кривична пријава, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола донел наредба за спроведување истражна постапка против ...
сите 117 | | | веќе видена

– Се спроведува истрага за да се констатираат пропустите при носењето на одлуката за давање државјанство на Олесандр Онишченко, изјави денеска портпаролот на ...
сите 98 | | | веќе видена

Вооружена група рано утрово нападнала трговски центар во скопската населба Топанско Поле и со експлозив кренала во воздух банкомати. Станува збор за „Поинт ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат „хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со „херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 87 | | | веќе видена

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информираше дека се работи на расчистување на случајот во кој неколку лица со закана со оружје ...
сите 53 | | | веќе видена

next