Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
сите 12 | | | веќе видена

Силното снежно невреме го парализираше Њујорк. Влажниот снег и и силните налети на ветар кршеа гранки од дрва кои го отежнаа сообраќајот, јавија локалните ...
сите 23 | | | веќе видена

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на ...
сите 427 | | | веќе видена

Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе денеска Основниот суд во Тетово. Копривњак беше обвинет од Јавното обвинителство за тешки дела ...
сите 25 | | | веќе видена

Непознати лица ја избркале бабичката која продава бадеми, лешници, малини кај „Солета“, спроти пазарот „Буњаковец“ на „Партизанска“. Како што се гледа на ...
сите 30 | | | веќе видена

Скопје Север, Петровец и Ѓорче Петров се трите локации меѓу кои ќе се избира каде ќе се гради новиот Клинички центар. Премиерот Зоран Заев денеска соопшти дека ...
сите 42 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров му подари „мерцедес-бенц“ на петгодишното чеченско момче кое постави рекорд со 4.105 склека, а потоа побара од момчето да вежба ...
сите 9 | | | веќе видена

Група туристи на Тајланд останале запрепастени кога при веслање со кајак во провинцијата Краби здогледале непознати суштества кои наликувале на мајмуни и луѓе, ...
сите 5 | | | веќе видена

Војводката Меган Меркл е под лупа на јавноста откако објави дека е во врска со принцот Хари. Сега поголема бура направија приватните фотографии на Меган кои ...
сите 33 | | | веќе видена

Негирање на геноцидот во Сребреница и искривување на судските факти за најголемото злосторство по холокаустот во Европа претставува намерен и организиран напад ...
сите 16 | | | веќе видена

Поповолна оценка за економската состојба на фирмите од преработувачката индустрија за октомври во однос на септември годинава, како и во однос на октомври ...
сите 35 | | | веќе видена

И покрај благиот раст на цените во последните 3 дена, нафтата и натаму е на ниво кое ни гарантира ново намалување на цените, идниот понеделник, на 26 ноември ...
сите 17 | | | веќе видена

next