Вчера во 20.15 часот на улица „Радишанска“ во Скопје, патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од К.О.(23) од Скопје, удрило во ...
сите 157 | | | веќе видена

Бојан З. (33) и Мирјана М. (36) од Белград се повредени кога во нив удрил гром додека воделе љубов под жална врба на белградска Ада Циганлија, пренесува ...
сите 12 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама од собраниската говорница на денешата пленарна седница го обвини претседателот Илир Мета за неговите постапки, велејќи дека „додава ...
сите 185 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа која можела да предизвика вистинска трагедија се случила утрово во близина на Белград кога автомобил „Форд Фокус“ директно се забил во ...
сите 6 | | | веќе видена

По дводневен протест, родителите се изборија нивните деца да се запишат во гимназијата Орце Николов без да полагаат квалификационен тест. Скопската гимназија ...
сите 116 | | | веќе видена

Кои домаќинства ќе можат да добијат назад над 28.000 денари од ДДВ? Престемтките на даночните експерти велат оние кои ќе потрошат меѓу милион и три милиони ...
сите 250 | | | веќе видена

Решенија за исплата на средства за субвенционирање на микро, мали и средни претпријатија додели денеска министерот за економија Крешник Бектеши на претставници ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на последната седница донесе Одлука за склучување договор за продажба на државно земјоделско земјиште врз кое има изградено оранжерии и помошни ...
сите 50 | | | веќе видена

next