Заев тврди дека нема таен договор со Груевски. - Остро и категорично отфрлам шпекулации за некаков договор со Никола Груевски, изјави Зоран Заев. Но не гледа ...
сите 96 | | | веќе видена

По дваесетина пациенти секој ден поради проблеми со дишењето од аерозагадувањето бараат помош во приоритетната амбуланта на пулмологија која токму за оваа ...
сите 15 | | | веќе видена

Вчера попладне во Полициската станица Драчево, Р.М. (33) од село Батинци-скопско, пријавил дека на 03.11.2018 година, од домот во непознат правец се оддалечил ...
сите 28 | | | веќе видена

Иранските власти го погубија Вахид Мазалуми (58) поради пореметување на националната економија на таа држава, а станува збор за трговец со злато кој на ...
сите 42 | | | веќе видена

Авионот Боинг 737-800 слета на аеродромот во Палма Де Мајорка токму кога имало силно невреме. На снимката која е направена од пилотската кабина се гледа како ...
сите 21 | | | веќе видена

Британката Сана Мухамед (35), која била во осмиот месец од бременоста, со самострел ја убил поранешниот сопруг и тоа пред децата. Поранешниот маж Сана ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Човек кој денеска во париското метро внесе две кози и еден јарец предизвика хаос во подземниот сообраќај, поради што мораше да интервенираат и силите за ...
сите 8 | | | веќе видена

Една Кинеска имаше голема среќа штом остана жива кога тротоарот едноставно исчезна пред нејзините нозе. Дупката која наеднаш се отвори беше длабока околу 3 ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на заболени од дијабетес во Република Македонија е во пораст. Од 120.000 пациенти со дијабетес, 40.000 примаат инсулинска терапија. Според податоците, ...
сите 55 | | | веќе видена

„Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска во Скопје како дел од Светската недела на ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за грчкото радио „Њуз247“ рече дека во грчкиот парламент оостои мнозинство и за ...
сите 76 | | | веќе видена

next