Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна ...
сите 713 | | | веќе видена

Секој временски период ги бие своите битки и ги слави големите или малите борби кои се само камче во зацврстувањето на темелот на чувањето, развојот и ...
сите 144 | | | веќе видена

„’Многу горчина’: Премиерот на Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес ...
сите 443 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 511 | | | веќе видена

Секое прашање за македонскиот идентитет е црвена линија, вели премиерот Зоран Заев во интервју за новинската агенција Франц Прес. Заев додава и дека источниот ...
сите 443 | | | веќе видена

Кризната состојба на целата територија на Македонија во траење од 30 дена, што на предлог на Советот за безбедност вчера ја прогласи Владата, и овозможи на ...
сите 276 | | | веќе видена

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот ...
сите 36 | | | веќе видена

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, во вторник (24 ноември), сообраќајот ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Со буџетот за 2021 година издвоени се 1,141 милијарди евра за областа економски работи издвоивме износ од 1,141 милијарди евра. Со нив ќе се поддржат ...
сите 198 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а кои петмина загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили на Либан. Тие ...
сите 13 | | | веќе видена

next