За 15-тина денови се пролонгира крајниот рок за изградбата на автопатската делница Миладиновци –Штип. Градежните работи се во финална фаза и по автопатот веќе ...
сите 48 | | | веќе видена

Јавното обвинителството Скопје поведе постапка за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење на службата“ против три лица, кои на 15 септември во ...
сите 50 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Панос Каменос се закани дека ќе направи се Договорот од Преспа да не стигне во грчкиот парламент. Лидерот на партијата Независни Грци ...
сите 189 | | | веќе видена

Ако веќе имате став, зошто тогаш се плашите од ТВ дуел. Опозицискиот лидер Мицкоски не се откажува од барањето за јавно соочување со премиерот. Мицкоски на ...
сите 12 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не смее да го бојкотира референдумот, во спротивно ќе потоне во изолација , вели Никола Тодоров. Поранешниот вицепремиер се огради дека веќе не е ...
сите 52 | | | веќе видена

Внатрешно политичките состојби и реформската НАТО и ЕУ агенда во Република Македонија и подготвителните активности поврзани со успешна реализација на ...
сите 141 | | | веќе видена

Хоророт од кој се леди крвта во вените се случи во населбата Баштра, меѓу Босанска Крупа и Бужима, а како што Сабахудин Велиќ (33) на сослушувањето во полиција ...
сите 17 | | | веќе видена

Убеденост дека во грчкиот Парламент постојат политички сили за да биде ратификуван договорот од Преспа, и покрај ставот на коалицискиот поартнер Панос Каменос, ...
сите 189 | | | веќе видена

Цариници во соработка со гранична полиција, на влезната страна на граничниот премин Прешево кон Македонија, вчера откриле и спречиле два обида за криумчарење ...
сите 27 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц изјави денеска дека партнерите на Велика Британија во Европската унија би требало да направат се што е во нивна моќ да се ...
сите 38 | | | веќе видена

Јапонска подморница по првпат учествуваше во воена вежба во Јужнокинеското Море, соопшти денеска Министерството за одбрана. Подморницата Курошио во четвртокот ...
сите 8 | | | веќе видена

Членството на Република Македонија во НАТО ја зацврстува нејзината безбедност и стабилност, не прави попредвидливи и носи многу инвестиции, а таа стабилност и ...
сите 192 | | | веќе видена

Во присуство на министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, попладневно во Македонска Каменица свечено беше пуштен во употреба новиот Дневен ...
сите 56 | | | веќе видена

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, ...
сите 73 | | | веќе видена

next