Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
сите 6 | | | веќе видена

Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злодела се опишани во 2 играни филма, 9 серии, 3 книги и во ...
сите 8 | | | веќе видена

Бизарна расправа која ја воделе татко и син во трање од 20 минути, завршила трагично кога таткото испукал два куршуми во градите на несреќното момче. Енди Смит ...
сите 5 | | | веќе видена

Марта и Чарли Колт живееле заедно со своите четири деца во Грифит во Австралија, кога се уапсени во април годинава. Братот и сестрата се најдоа во центарот на ...
| | веќе видена

Неколку луѓе се обидоа да пресечат даб поради злокобни гласани за сатанисти, но на древното дрво ниту една секира или пила не му можела ништо. Кога се обиделе ...
сите 2 | | | веќе видена

Воените паради ширум светот обично служат земјата организатор да се пофали со својата воена моќ и да испратат порака дека со неа не е „паметно да се караат“, ...
сите 81 | | | веќе видена

Седумгодишно девојче се наоѓа во критична состојба после брутално силување и повреди кои со метална водоводна шипка и ја нанел 21-годишен маж во источниот дел ...
сите 4 | | | веќе видена

Адитја Јахдав, работник во една индиска фабрика почина откако шега тргна на лошо. Имено, неговиот шеф зел црево за воздушен притисок и судејќи по снимката, се ...
| | веќе видена

Една госпоѓа по јадењето ја фрлила кесата со остатоците од храна низ прозорецот од својот автомобил. Сосема лежерно додека чекала да се сменат светлата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Возач во Кина успеал да го сврти камионот на тесен и неасфалтиран пат. На снимката која е објавена на интернет се гледа како возачот се обидува да го заврти ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Свети Николе денеска се одржа манифестацијата „Ден на млад фармер“ во рамки на која министерот за земјоделство,шумарство и водостопанств Љупчо Николовски ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
сите 49 | | | веќе видена

Град Скопје во соработка со Македонски железници - Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
сите 59 | | | веќе видена

Македонското прашање секогаш го решавале други, без да не прашаат нас, овој пат ние бевме на масата. Кажавме ние сме Македоци кои зборуваат македонски јазик, ...
сите 5 | | | веќе видена

Ова се само мал број од уличните кучиња кои напаѓаат на градскиот плоштад. Вака беше нападнат и претставникот на Светска банка во Македонија. Бегајќи од ...
сите 17 | | | веќе видена

next