Почитувани, Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според ...
сите 166 | | | веќе видена

Да се подобри пристапноста за лицата со инвалидитет до институциите и објектите каде се изведуваат културно-забавни спортски активности, како и да се прошири ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на УМС во ...
сите 27 | | | веќе видена

Откако ги решивме сите големи политички прашања на нашата земја останува да го зголемиме економскиот стандард и главна задача е раст на платите, пензиите и ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го испитува случајот со градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, откако во јавноста се појави аудио снимка на ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги презема сите неопходни мерки за да се гарантира јавниот ред и мир на Парадата на гордоста, што ќе се одржи на 29 јуни и ...
сите 56 | | | веќе видена

Долгонајавуваната реконструкција на Владата го доби својот епилог. Четири нови имиња седнуваат во министерска фотеља, еден го менува ресорот, а одговорност за ...
сите 266 | | | веќе видена

Медицински тимови од составот на Воено – медицинскиот центар и од Армијата на САД, кои се вклучени како медицинска поддршка на вежбата „Одлучен удар“, во рамки ...
сите 25 | | | веќе видена

Тело на една 28-годишна девојка било пронајдено од жителите на Дубровник во петокот како плови во морето крај хотелот „Палас“, За жал екипата на Итна помош ...
сите 7 | | | веќе видена

Сергеј Трифуновиќ, лидерот на Движењето на слободни граѓани и познат актер, наводно предизвикал сообраќајна несреќа во петокот вечерта на патот меѓу Младеновац ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер ...
сите 266 | | | веќе видена

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и ...
сите 345 | | | веќе видена

Концерт „Ну Погоди“ на отворено со познати теми од култните цртани филмови од земјите од Источниот блок, кои го одбележаа детството на генерациите од 70-тите и ...
сите 23 | | | веќе видена

Околу 1.500 демонстранти синоќа протестираа пред зградата на грузискиот Парламент. Најмалку 240 лица се повредени при протестите во четвртокот, кои беа ...
сите 40 | | | веќе видена

next