Британски „Гардијан“ објави снимка на која се слушаат гласови на мигранти кои тврдат дека ги претепале хрватски полицајци при обид да преминат од Босна и ...
сите 18 | | | веќе видена

На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си ги наполнат ...
сите 3 | | | веќе видена

Нацрт договорот за излез од ЕУ нѐ доведува значително поблиску до она за што гласаа Британците кога одлучија да ја напуштат Унијата, изјави денеска британската ...
сите 227 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
сите 31 | | | веќе видена

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор, тврди дека таа во никој ...
сите 30 | | | веќе видена

Два основи за добивање на азил му стојат на располагање на екс премиерот Груевски во Унгарија. Според унгарските закони, доколку Груевски успее да докаже дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Задолжителен скрининг тест за откривање на дијабетес кај лицата кои се со зголемена телесна тежина и немаат физичка активност. Ова треба да го побара секој ...
сите 32 | | | веќе видена

Поранешните владини функционети Миле Јанакиевски и Кирил Бпжиновски од утрово се во истражниот затвор во Шутка. Судот им определни 30 дневен притвор на барање ...
сите 186 | | | веќе видена

Весна Аврамовска Димитровска е наставничка која во својот клас вторачиња има две деца со дијабетес. Таа постојано им ја мери гликемијата и им дава инсулински ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите и манипулациите искажани од устата на портпаролот на единствениот политичар три пати аболициран за тежок криминал, ...
сите 253 | | | веќе видена

Лиценцираните такси возачи од Кочани со своите возила блокираа дел од улиците во градот во знак на протест против, како што рекоа, бавното решавање на ...
сите 3 | | | веќе видена

Унгарската влада соопшти дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на Канцеларијата за ...
сите 263 | | | веќе видена

Заев тврди дека нема таен договор со Груевски. - Остро и категорично отфрлам шпекулации за некаков договор со Никола Груевски, изјави Зоран Заев. Но не гледа ...
сите 114 | | | веќе видена

next