Бујар Османи кандидат за претседател државата со слоганот „Не за Русија, да за Европа“ е големата вест на лидерот Али Ахмети. Најпрво на Фејсбук, а потоа и со ...
сите 224 | | | веќе видена

Предлогот што го дава ВМРО-ДПМНЕ за измена на Законот за патни исправи е несериозен и директно се коси со Уставот и за жал нема да им помогне на граѓаните. ...
сите 341 | | | веќе видена

Нов раст на функционерските плати. Зголемувањето ќе биде од 300 до 500 евра, во зависност од позицијата. Па така, шефот на државата ќе зема околу 3 илјади евра ...
сите 123 | | | веќе видена

Собранието попладнево ја заврши општата расправа по неколку предлог-закони во рамки на продолженијата на неколку пленарни седници - 140, 138, 129, 131, 143 и ...
сите 32 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Лефков и Петрушевски во инспекција на македонската граница. Со важечки дипломатски пасош на Република Македонија без никаков проблем ...
сите 341 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска е во работна посета на општина Долнени. Во последните ...
сите 66 | | | веќе видена

Таткото на убиената 14-годишна Вања, преку адвокатот Владимир Туфегџиќ денеска на јавна седница во Апелација побара да му се укине мерката притвор. Адвокатот ...
сите 105 | | | веќе видена

Сашо Мијалков е ослободен од вина во предметот „Трезор“.. Обвинителството не докажало дека поранешниот директор на УБК го оштетил државниот буџет со набавката ...
сите 52 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега се поднесени вкупно седум изјави за прифаќање на иницијатива за собирање потписи за кандидирање за Претседател на ...
сите 115 | | | веќе видена

Нова блокада на граничниот премин Евзони (Богородица) кон Северна Македонија од 20 до 22 часот по локално, односно од 19 до 21 часот по македонско време, ...
сите 133 | | | веќе видена

Два проектили на јеменските Хути денеска погодиле британски товарен брод во Црвеното Море, предизвикувајќи штета и полесно е повредено едно лице, соопшти ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерството за внатешни работи на Србија денеска ги демантираше наводите во медиумите дека нивни припадници тепале мигранти, пуштале службени кучиња врз ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателката на Косово Вјоса Османи го прими денеска американскиот амбасадор в земјата, Џефри Ховениер, со кого разговарала за ситуацијата настаната по ...
сите 49 | | | веќе видена

Портпаролот на Европската унија (ЕУ), Петер Стано потврди дека специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак планира следната ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за одбрана и лидер на СНС, Милош Вучевиќ, изјави дека врз Белград и претседателот Александар Вучиќ постои притисок да ги „дисциплинираат“ Бањалука и ...
сите 22 | | | веќе видена

next