Јапонски министер, чиј ресор е кибер-безбедност и подготовка на Олимписките игри во Токио во 2020 година, и даде утрово на опозицијата повод за насмевки, ...
сите 10 | | | веќе видена

Ирската пратеничка Рут Копингер среде заседанието на Парламентот од ракавот извади чипкаста танга, со што сакала да укаже на проблемот со силуваните девојчиња. ...
сите 8 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајк Пенс соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп планира следната година да се сретне со лидерот на Северна Кореја Ким ...
сите 37 | | | веќе видена

Телевизијата Фокс Њуз соопшти дека се приклучува кон тужбата на Си-Ен-Ен против Белата куќа за одземањето на акредитацијата на телевизискиот новинар Џим ...
сите 49 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на вчера на седница го разгледуваше Предлог-буџетот за наредната година. Во рамки на закажаната 103 седница беше најавено да се ...
сите 236 | | | веќе видена

Оптималните рокови поминаа, а најголемиот дел од површините за есенска сеидба се уште не се подготвени. Топлото време и долгиот сушен период ги забави, а во ...
сите 5 | | | веќе видена

Советодавната дејност на Агенцијата за поттик и развој на земјоделието е од голема помош за земјоделците, особено кога се работи за аплицирање во европските ...
сите 30 | | | веќе видена

Експертите не се согласуваат со мерката на Владата практиканството да трае и до една година, а при тоа да биде платено минимално. Сметаат дека од тоа полза ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
сите 4 | | | веќе видена

Триесетгодишниот А.Ш. вечерва е повреден во судир со мигранти, што околу 20 часот се случил во трамвај во центарот на Сараево. Како што потврдуваат од ...
сите 11 | | | веќе видена

На фан страната на Сител ни испрати порака загрижен родител чие дете беше претепано на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што наведува родителот ...
сите 3 | | | веќе видена

Во историјата на овој аеродром забележани се неколку многу опасни ситуации кои речиси завршиле кобно за сите вклучени. Аеродромот Гибралтар е цивилен аеродром ...
сите 4 | | | веќе видена

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека ...
сите 55 | | | веќе видена

next