Автобусот на „Беса транс“ во 2020 година во 22 случаја има остварено влез – излез од државата, додека во 2021 година има 113 преминувања на државната граница. ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски попладнево на прес-конференција соопшти дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК0284 БА кој ...
сите 350 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ вечерва ја почна седницата на која треба да се разгледува оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, а ќе се дискутира и за ...
сите 593 | | | веќе видена

Централното претседателство на Алтернатива по тричасовна дебата ја заврши седницата зад затворена врата на која се решаваше дали партијата ќе се приклучи кон ...
сите 593 | | | веќе видена

Алтернатива ќе се води од очекувањата на своите гласачи, интересите на Албанците во Македонија, како и државните интереси кои се тесно поврзани со нашите ...
сите 593 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 564 | | | веќе видена

Дете е 45та жртва чии остатоци се пронајдени во опожарениот автобус. Бугарското обвинителство објави дека човечките остатоци се пронајдени по дополнителниот ...
сите 626 | | | веќе видена

Ќе расправаме за актуелната политичка состојба, ќе не информира претседателот на партијата до кај се разговорите со потенцијалните нови коалициски партнери и ...
сите 593 | | | веќе видена

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 593 | | | веќе видена

Предметниот автобус на „Беса-транс“ кој се движел од Турција во Бугарија удрил во банкината при што возачот изгубил контрола над возилото по што дошло до ...
сите 350 | | | веќе видена

Велика Британија,Израел, Јапонија, Франција се дел од земјите кои одлучија да го суспендирарат авионскиот сообраќај со југот на Африка поради појавата на ...
сите 309 | | | веќе видена

Ждрепката што се одржа во Цирих, ниту малку не ни беше наклонета, па Македонија ќе речиси невозможна мисија да се пласира на Мундијалот. Актуелниот европски ...
сите 147 | | | веќе видена

Двојно ќе поскапи струјата за домаќинствата идната година. Производната цена на ЕСМ ќе порасне од сегашните 36 евра на над 40 евра за мегават час, дознава ...
сите 234 | | | веќе видена

– Италијанскиот премиер Марио Драги и францускиот претседател Емануел Макрон денеска потпишаа договор за зајакнување на билатералните односи, во време кога ...
сите 34 | | | веќе видена

– Вакцините речиси сигурно ќе бидат помалку ефикасни против новата варијанта на коронавирусот што се шири од Африка, изјави за Би-Би-Си професорот Џејмс ...
сите 309 | | | веќе видена

next