Силувана малолетничка во Шуто Оризари

Скопјанец преживеал хорор, откако бил грабнат од неговиот дом, физички малтретиран, а му било забрането да оди на преглед на лекар и во полиција. ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 10.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на стакло од штаб на политичка партија на подрачјето на Центар бил испишан графит, извести МВР. Се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

20-годишна жена од Скопје пријавила дека била допирана од нејзин колега, на работното место. - На 30.04.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје, 20-годишна жена ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии
повеќе

Останато

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 351 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ на почетокот на јавната седница пред Управниот суд ја повлече тужбата по одлуката на ДИК за одбивање на нивниот приговор за избирачко место ...
сите 270 | | | веќе видена

Дали цензусот за претседател се постигна со гласовите на Албанците? Кои беа реализираните сценарија на албанските политички партии и коалиции околу изборот на ...
сите 121 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 97 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 173 | | | веќе видена

Според израелските медиуми, војниците загинале вчера во пријателски оган од израелски тенкови за време на судир со милитанти на Хамас.според извештаите тенкот ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силувана малолетничка во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: