Во тек е реализација на три јавни набавки за обновување на пречистителната станица за редукција на шестовалентиот хром во Југохром, Јегуновце, и тоа за нови ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата ја прифати оставката на Билјана Јовановска, и ја разреши од должноста директор на Агенцијата за вработување на Република Македонија Скопје, на нејзино ...
сите 37 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата во чиј фокус беа кадровските прашања, разрешени и именувани се членови на управни и надзорни одбори во повеќе претпријатија во ...
сите 37 | | | веќе видена

На денешната онлајн седница, Владата констатира дека на директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија му е завршен мандатот и донесе заклучок истиот да не ...
сите 30 | | | веќе видена

Европската унија воведе санкции за шефот на руската воена разузнавачка служба (ГРУ), Игор Костјуков и некои други руски граѓани обвинети за хакерски напад врз ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов, денеска предупреди дека најголемиот проблем на здравствениот систем е фактот дека здравствените ...
сите 940 | | | веќе видена

Ејми Кони Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. Барет ...
сите 32 | | | веќе видена

Во фоајето на Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево се отвори изложбата „Најубавите делови на градот“, каде свои дела изложија Лулзиме Османи, Бенита ...
сите 28 | | | веќе видена

Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
сите 63 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски вечерва соопшти дека е позитивен на Ковид-19. – Добив позитивен разултат на ...
сите 36 | | | веќе видена

Одлуката за напуштање на Собранието на пратеникот Игор Дурловски е негов личен став кој ние го почитуваме, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако пратеникот на ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил ја искоментира денешната повторно висока бројка на новозаразени и починати од Ковид-19. ...
сите 246 | | | веќе видена

Носителот во изборната единица 5 од Коалицијата „За обнова на Македонија“ и оперски пејач Игор Дурловски доцна вечерва на својот фејсбук ја информираше ...
сите 45 | | | веќе видена

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна Љубчо Георгиевски денеска остварил средба со министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева. За ...
сите 546 | | | веќе видена

Во Скопје согласно последните податоци досега се регистрирани вкупно 10762 случаи од кои активни се 3174. Активни случаи по општини Скопје: • Чаир – 151 • Гази ...
сите 466 | | | веќе видена

next