Основното јавно обвинителство од Гевгелија поднесе 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело ...
сите 214 | | | веќе видена

Дијана Берент, тукушто излекувана пациентка од коронавирусот, веднаш по карантинот се приклучи во борбата против пандемијата. Среде март таа се разбудила со ...
сите 19 | | | веќе видена

Главниот медицински консултант на австралиската Влада, Брендон Марфи предвидува меѓу пет и десет милиони случаи на заразени од Ковид-19 во светски размери, ...
сите 147 | | | веќе видена

Од денеска, четири цистерни активно работат на миење и дезинфекција на улици и фреквентни локации низ Карпош. Се мие и дезинфицира пред маркети, аптеки, банки ...
сите 144 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар по повод роденденот им честита и им се заблагодарува на сите уметници – доајени, некогашни и сегашни вработени и љубители на ...
сите 24 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за изрекување казни во висина од по 1 000 евра за три лица кои не го почитувале полицискиот час. – ...
сите 214 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 28 март до 1 април спроведе 277 надзори во повеќе градови низ државата. Притоа изрече пет решенија на месарници и ...
сите 99 | | | веќе видена

Германија е во преговори да обезбеди милијарда евра помош за авиопревозникот Луфтханза, со можност да земе удел во таа компанија, која поради пандемијата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во кумановската болница има 11 здравствени работници позитивни на коронавирусот. Директорката на болницата Снежана Захариева за МИА изјави дека од вкупно ...
сите 270 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против двајца кичевчани бидејќи не ја почитувале мерката за самоизолација. Тие на 18 март не биле во своите домови и не се ...
сите 14 | | | веќе видена

Директорот на едно од најпрестижните натпреварувања во светскиот тенис – „Вимблдон“ – Ричард Луис изрази надеж дека турнирот во 2021 година ќе биде посилен од ...
сите 29 | | | веќе видена

next