Makpress.mk

Во обраќање во албанскиот законодавен дом, пратеникот од единствената македонска партија, Македонска алијанса за европска интеграција,(МАЕИ), Васил Стерјовски, ...
сите 38 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство информира дека е извршен увид на местото на сообраќајната несреќа кај селото Другово во која денеска загина 28-годишен ...
сите 108 | | | веќе видена

Агенцијата за млади и спорт ги почнува првите консултации со младите за предлог-текстот на законот за младинско учество и младински политики. Следната недела ...
сите 5 | | | веќе видена

Пентагон му дал ултиматум од две недели на врвот на Турција да се откаже од рускиот ракетен систем, во спротивен случај САД ќе ги затворат капацитетите за ...
сите 16 | | | веќе видена

За жал, како што се чини, медиумите имаат тенденција за креирање на нивна сопствена вистина, понекогаш изменета, како средство за дефокусирање на граѓаните, а ...
сите 30 | | | веќе видена

Во пресрет на Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј – 24 Мај, денеска во Општина Тетово празникот беше одбележан со оддавање ...
сите 134 | | | веќе видена

„Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски јавно се извинува на лицето Игор Јанушев, за изјавата дадена на предизборното соочување на ...
сите 77 | | | веќе видена

И по две недели се уште не се знае колку дрога заплени МВР во полициската акција на повеќе места во скопско. Шефот на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, ...
сите 23 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, кој денеска си поднесе оставка, што се очекува да му се процесуира после завршувањето на расправата на собраниската комисија што ...
сите 341 | | | веќе видена

Единствена Македонија и македонскиот народ се силно вознемирени од денешната преписка меѓу Стево Пендаровски и ДУИ во која Пендаровски признава дека директорот ...
сите 221 | | | веќе видена

Измената на мерката за активен женски член во земјоделското стопанство од Програма за земјоделство и рурален развој 2018 -2022, направена со одлука на владина ...
сите 60 | | | веќе видена

Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал и обид да се избегне кривична одговорност. Денеска граѓаните беа сведоци на лажно продавање на морал од ...
сите 341 | | | веќе видена

Сега, откако оставката од колегата Павле Богоевски е извесна, останува отворено уште само едно прашање: Дали пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се ...
сите 341 | | | веќе видена

Косовската Централна изборна комисија (ЦИК) ги објави денеска конечните резултати од гласањето на вонредните локални избори што на 19 мај се одржа во четири ...
сите 20 | | | веќе видена

next