Израелската полиција уапси 21-годишен маж, осомничен дека на социјалните мрежи поставувал заканувачки пораки против премиерот Бенјамин Нетанјаху. Осомничениот ...
сите 18 | | | веќе видена

Тренерот на Англија, Герет Саутгејт нема да посетува дуели од Премиер лигата кога сезоната ќе продолжи, откако ќе ги гледа натпреварите на домашен терен. ...
сите 66 | | | веќе видена

Македонскиот ракоментен репрезентативец и досегашен голман на Еурофарм Пелистер, Никола Митревски од денес е нов голман на португалскиот ракометен шампион ...
сите 36 | | | веќе видена

Кризниот штаб на Куманово ќе ги стави расположливите капацитети на кризниот штаб во соседната општина Липково за помош во справувањето со епидемијата и се ...
сите 70 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 220 | | | веќе видена

Во врска со денешната прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче, на која тој информираше дека во приватен дом за стари лица во скопската ...
сите 741 | | | веќе видена

Започна тестирањето за Ковид-19 за сите вработени во детската градинка „Весели Цветови” во Делчево. Директорката на установата, Билјана Симовска, информираше ...
сите 53 | | | веќе видена

Што стори СДСМ три години за Македонија? СДСМ на граѓаните на Република Македонија донесе хаос, назадување и уништена економија. Македонија не заборава на ...
сите 263 | | | веќе видена

Во периодот од 11 март до 28 мај годинава Државниот инспекторат за труд регистрирал 2.300 пријави од граѓани, од кои 847 на непочитување на мерките за заштита ...
сите 45 | | | веќе видена

Англичанец успеа, од еден стар двокатен „Вајлд атлантик“ автобус што се користел во Лондон 1990-тите, да направи луксузно привремено живеалиште. Ричард Бартон ...
сите 4 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој што посочи дека предвремената кампања на СДСМ ...
сите 441 | | | веќе видена

Фудбалскиот агент Пере Гвардиола зборуваше за иднината на неговиот постар брат Пеп Гвардиола. Тренерот во моментов е задолжен за англискиот Манчестер Сити, но ...
сите 37 | | | веќе видена

next