Makpress.mk

Во Македонија се уште не може да се обезбеди целосна инклузија на децата и лицата со попреченост во образованието и општеството. Пречките со кои се соочуваат ...
сите 48 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на официјален работен ...
сите 130 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар денеска преку соопштение го оцени како неприфатливо предложеното зголемување на коефициентот на сложеност за јануарската плата со ...
сите 79 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај побарал денеска од австрискиот канцелар Себастијан Курц, како актуелен претседавач со Европската унија (ЕУ), да го стави на ...
сите 15 | | | веќе видена

Компанијата „Еуромакс Ресоурцес“, концесионер на проектот Иловица-Штука, пред речиси 200 жители од општините Босилово и Ново Село ги претстави економските ...
сите 26 | | | веќе видена

Веб-апликацијата за „Граѓански буџет“, (budget.finance.gov.mk) е достапна на македонски, албански и англиски јазик. На овој начин, Минситерството за финансии, ...
сите 35 | | | веќе видена

Загадувањето на воздухот во Република Македонија како никогаш досега руши рекорди. Благодарение на актуелната власт, Република Македонија и официјално стана ...
сите 143 | | | веќе видена

Здружението за социјални иновации и одржлив развој „РАДАР“, Новинари за човекови права, Првата детска амбасада „Меѓаши“ и Зелениот институт, по повод ...
сите 17 | | | веќе видена

Белгискиот голман Тибо Куорт по натпреварот од Лигата на нации против Швајцарија (2:5) рече дека тимот се опуштил откако постигна два гола на почетокот на ...
сите 74 | | | веќе видена

По сведочењето на вешти лица од МВР, кои вршеле анализи и испитувања на предметен материјал за случајот „Монструм”, денешното рочиште за петкратното убиство ...
сите 102 | | | веќе видена

next