Makpress.mk

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на ...
сите 296 | | | веќе видена

Во рамките на проектот за Општинско корисна работа, вкупно девет лица во Берово ги започнаа обуките за нега на стари и изнемоштени лица и лица со попреченост. ...
сите 7 | | | веќе видена

Патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски таблици, утринава во 9:40 часот се превртело на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје. Како што ...
сите 309 | | | веќе видена

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за ...
сите 296 | | | веќе видена

Се инсталира атмосферска канализација на улицата „Индустриска“, во стопанската зона на влезот во Гевгелија. На дел од оваа улица, како и на дел од ...
сите 19 | | | веќе видена

Општина Маврово и Ростуше ќе продолжи со доделување ваучери за новороденчиња. – Одлуката донесена од страна на Советот на Општина Маврово и Ростуше, врз основа ...
сите 5 | | | веќе видена

Против еден државјанин од Германија и друг од Италија, и двајцата со потекло од Република Гана, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ...
сите 104 | | | веќе видена

Локалната самоуправа на Општина Крива Паланка во соработка со Јавното комунално претпријатие „Комуналец” со неколку последователни акции ја расчистија ...
сите 4 | | | веќе видена

next