Makpress.mk

Специјалното јавно обвинителство објави дека опасноста од бегство кај Миле Јанакиески и Кирил Божиновски за случајот „Титаник“ е констатирана од страна на ...
сите 415 | | | веќе видена

Се добива впечаток дека Западот не ги научи лекциите од „украинската трагедија“, па постојат упорни обиди Балканот да се претвори во уште едно воено упориште ...
сите 29 | | | веќе видена

За железничка инфраструктура со буџетот за следната година се планира да бидат потрошени 3,4 милијарди денари, како и да се реализираат за 80 проценти повеќе ...
сите 67 | | | веќе видена

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓните. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ не презеде ништо за решвање или барем за ублажување на проблемот со ...
сите 152 | | | веќе видена

Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ покажува дека во оваа партија ништо не се променило, тоа е истата матрица на криминалецот ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонско научно друштво-Битола и Анима центар за личен развој, едукација и психотерапија-Скопје одржаа тркалезна маса на тема „Ајде да зборуваме за ...
сите 9 | | | веќе видена

Кичево односно Здружението на слепи и слабовидни на ова општина викендов е домаќин на отвореното првенство во шах за слепи и слабовидни лица на Македонија. Ова ...
сите 10 | | | веќе видена

Косовската полиција уапси двајца службеници во Министерството за здравство на Косово, кои се оосмничени дека го оштетиле државниот буџет за над 1,3 милиони ...
сите 11 | | | веќе видена

Над 100 милиони евра проекти во енергетиката од приватни инвестиции е очекуваниот импакт врз економијата следната година. Владата најавува дека на почетокот на ...
сите 67 | | | веќе видена

Москва ќе биде подготвена за продолжување на трасата на гасоводот „Турски поток“ кон Европа, дури откако ќе добие гаранции од ЕУ дека и овој проект нема да ја ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари билатерална средба со Игнасио Косидо, пратеник во шпанскиот парламент и член ...
сите 32 | | | веќе видена

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 415 | | | веќе видена

Нема ден да помине без скандал на Владата на СДСМ. На повидок е нов скандал кој Владата експресно сакаше да го заташка, каде што медиумите отворија сомнеж, ...
сите 122 | | | веќе видена

Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и струмичкиот „татко“ ...
сите 152 | | | веќе видена

next