Makpress.mk

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери се сретна со потпретседателот на Европскиот парламент, Фабио Масимо Касталдо, кој учествуваше ...
сите 60 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска му изрази силна поддршка на кандидатот за судија на Врховниот суд на САД Брет Кавано, кој беше обвинет за ...
сите 26 | | | веќе видена

Глампинг шатор поставен на начин на кој природно го климатизира воздухот, електронски водена интернет прогноза - уред кој е поврзан со интернет и кој може ...
сите 15 | | | веќе видена

Излегува ли на виделина расколот во владејачката СДСМ? Дали вчерашната трибина во Охрид, на чие чело беше министерот Оливер Спасовски, на која индиректно се ...
сите 3 | | | веќе видена

Папата Франциско денеска ги прифати оставките на двајца бискупи од Чиле, каде исто така се истражуваат случаи на сексуално малтретирање на малолетници. Се ...
сите 17 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, г. Игор Јанушев денеска оствари средба со граѓаните во Општина Ранковце. Се среќаваме со граѓаните и разговараме во однос ...
сите 23 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга започна истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
сите 81 | | | веќе видена

next