Makpress.mk

Поради вонреден технички преглед на дел од возилата вклучени во јавниот превоз од изутрината има одредени застои, доцнења на линиите 9, 19, 20 и 22, соопшти ...
сите 148 | | | веќе видена

Барањето за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот спикер Трајко Вељаноски е вратено од скопскиот Кривичен суд во Собранието на Република Северна ...
сите 275 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев изјави дека не е целосно запознаен со одлуката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нивната пратеничка група дека ќе го замрзнат ...
сите 79 | | | веќе видена

Покраинскиот суд во Штутгарт парично ја казни германска компанија за производство на оружје Хеклер-Кох поради кршење на Законот за контрола на трговијата со ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
сите 148 | | | веќе видена

Развој на соработката во трговијата и инвестициите, енергетиката и регионалната економска соработка и контактите меѓу граѓаните беа темите на кои бил ставен ...
сите 29 | | | веќе видена

Нова Либерална партија отворено даде поддршка на професорката Гордана Силјановска Давкова за претстојните претседателски избори. „Нова Либерална партија ...
сите 321 | | | веќе видена

Немаме договор, поставивме услови на маса но во фаза сме на анализи сеуште, рече лидерот на Беса, Билал Касами по средбата со премиерот Зоран Заев во обид да ...
сите 148 | | | веќе видена

Обвинетиот Никола Митрески-Кољо во завршните зборови на судењето за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, рече дека жали за случувањата и им се ...
сите 144 | | | веќе видена

По синоќешните апсења и притвори за поранешните функционери на ВМРО-ДПНЕ, Спиро Ристоски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски, на Фејсбук се јави и поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

next