Makpress.mk

Јакуб Блашчиковски помогна финансиски на Висла (Краков), со кој во моментов тренира. Полјакот дал околу 300.000 евра на својот поранешен тим, за да му помогне ...
сите 20 | | | веќе видена

Секој нормален и чесен Македонец е разочаран заради продажбата на националните интереси и губењето на името, идентитетот, историјата и културата за кои со ...
сите 102 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека израелската авијација извршила напади во петокот врз „ирански складишта за оружје“ на меѓународниот ...
сите 54 | | | веќе видена

Над десет воени планери се испратени од британското Министерство за одбрана во клучни министрства во врска со подготовките на државата за напуштање на ...
сите 4 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс набргу ќе побара доверба од Парламентот, ова го соопшти Ципрас по ...
сите 658 | | | веќе видена

Најмалку 17 лица загинаа и 12 се повредени во пожар во клиника за рехабилитација на наркозависници во Еквадор. Пожарот избувнал откако пациенти запалиле душеци ...
сите 13 | | | веќе видена

Технолошки гиганти се подготвуваат да се борат со новите строги правила кои индиската влада сака да ги воведе за контрола на социјалните мрежи. Промените ...
сите 9 | | | веќе видена

На 28. карате турнир „ГРАНД ПРИ КОАЦИЈА“ во Самобор, Хрватска на кој учествуваа 1611 каратисти од 24 држави и 211 клубови, во конкуренција на 45 сениори, ...
сите 8 | | | веќе видена

Зимска бура со силен снег на американскиот Среден запад, поради која најмалку пет луѓе загинаа, се движи источно кон Вашингтон. Се очекува бурата да погоди ...
сите 61 | | | веќе видена

next