Makpress.mk

Самостојниот синдикат на новинари и на медиумски работници (ССНМ) најостро ги осудува денешните физички напади врз новинари и фоторепортери од страна на ...
сите 98 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело „Неовластено производство и ...
сите 110 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 39 | | | веќе видена

Сашо Серафимовиќ од село Старо Нагоричане го извади крстот од водите на Пчиња кај село Драгоманце во општина Старо Нагоричане. Тој беше најсреќен од 17-те ...
сите 143 | | | веќе видена

Хуманитарната манифестацијата „Пивтијада” 11. пат се реализираше во организација на општина Гази Баба. Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски го ...
сите 10 | | | веќе видена

Нацрт-законот според кој се ратификува и стапува на сила Договорот од Преспа денеска беше доставен до грчкиот Парламент, веројатно в понеделник попладне ќе се ...
сите 175 | | | веќе видена

СДСМ со внимание ги следи реакциите кои произлегоа од законските измени што ги засегаат граѓаните кои остваруваат трговска дејност на пазарите. Затоа, ...
сите 106 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Христијан Мицкоски Единствениот политички субјект кој континуирано ...
сите 50 | | | веќе видена

next