Makpress.mk

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот ...
сите 92 | | | веќе видена

Делегацијата на германското стопанство во Македонија смета дека новиот закон за зголемување на минималната плата ќе влијае негативно врз атрактивноста на ...
сите 12 | | | веќе видена

Марија Шарапова нема да игра на турнирот во Индијан Велс поради повреда на рамото. – За жал, Марија Шарапова е принудена да се повлече од турнирот поради ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе ги посетат повредените граѓани во страотната сообраќајна несреќа што се случи вчера во ...
сите 121 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизулени медиумски услуги ги повика радиодифузерите денеска и утре да ја прилагодат програмата поради деновите на жалост прогласени ...
сите 33 | | | веќе видена

Синоќешната вест за 14-те загинати патници Гостиварци во автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, ги потресе жителите на првиот град на Вардар. Многумина на ...
сите 33 | | | веќе видена

Шестмина повредени, од кои четворица во Градската општа болница „8 Септември“ и двајца на Клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, ...
сите 237 | | | веќе видена

Три лица се полесно повредени во три сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во две сообраќајки е причинета ...
сите 115 | | | веќе видена

Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа ...
сите 92 | | | веќе видена

next