Makpress.mk

Претседателот на најголемата албанска опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, е категоричен дека без гаранција за стандарди нема да има избори. Не може да ...
сите 59 | | | веќе видена

Херојот на Црвена Звезда, Милан Павков, кој го урна Ливерпул на „Маракана“ со два погодоци во четвртото коло од Лигата на шампиони. „Тутоспорт“ пишува дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Граѓаните поднесуваат меѓу три и четири илјади претставки годишно до Народниот правобранител, а само за десетте месеци од тековната година се поднесени над ...
сите 5 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
сите 59 | | | веќе видена

Европскиот суд на правдата одлучи дека Грција ќе треба да плати казна од 10 милиони евра и плус 7,3 милиони евра за секое шестмесечно доцнење. бидејќи не ги ...
сите 13 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители денеска ја избра Вилма Русковска, обвинителката која ја водеше истрагата за насилствата од 27 април, за нов шеф на Основното јавно ...
сите 15 | | | веќе видена

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор, тврди дека таа во никој ...
сите 45 | | | веќе видена

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при Ѓорче Петров преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска поднесе барање за ...
сите 36 | | | веќе видена

Законско регулирање на менторството на работното место, потреба од изготвување на стандард кој воедно ќе биде и водич при имплементација на менторската врска, ...
сите 10 | | | веќе видена

next