Makpress.mk

Новинарот на ТВ 21, Фуркан Салиу објави видео на кое се гледа како Јанко Бачев му даава пари на еден од демонстрантите на протестот на иницијативата ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11. месецов влегол во Црна Гора и во истиот ден ...
сите 292 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски на дебата на Телевизија Телма, покрај тоа што го критикуваше МВР и вината за бегството на Груевски ја насочи токму кон оваа ...
сите 16 | | | веќе видена

Борбата против аерозагадувањето станува стратешки приоритет на Влада на Република Македонија, така одлучиле вчера на седница и обезбедиле 1.6 милиони евра. ...
сите 43 | | | веќе видена

Денеска во Собранието на Република Македонија официјално започна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој ...
сите 29 | | | веќе видена

Над 1.500 мигранти од т.н. „мигрантски карван“, што од Централна Америка преку Мексико се движи кон САД, денеска пристигнаа во мексиканскиот град Тихуана на ...
сите 27 | | | веќе видена

Нови четири илјади корени есенски цвеќа ќе бидат засадени на јавните површини во општина Крива Паланка. Активноста ја реализира секторот Паркови и зеленила во ...
| | веќе видена

СДСМ има целосна контрола врз судството, обвинителството и полицијата, власта не може, а да не знаела за бегството на Никола Груевски. Никој повеќе не верува ...
сите 272 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите портпароли и зад антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски треба да излезе и да ...
сите 251 | | | веќе видена

Зимската служба на град Скопје за претстојната сезона има обезбедено 4.000 тони сол. Од Градот Скопје информираат дека заедно со преостанатите количества од ...
сите 80 | | | веќе видена

next