Ако немало Анекс на договор зошто СДСМ не испрати демант до Каракачанов кој кажува дека Анекс има, СДСМ е главен извор на заразата лажни вести Најголем извор ...
сите 112 | | | веќе видена

Во ВМРО ДПМНЕ ништоне се менува. И во новата година, едни исти невистини, дезинформации и манипулации. Христијан Мицкоски во клучни моменти за државата излезе ...
сите 112 | | | веќе видена

Поради погрешните политики на Зоран Заев во Македонија само во 6 месеци од минатата година згаснале 4000 компании, над 54 илјади лица останале без работа, а ...
сите 112 | | | веќе видена

Во претходните 24 часа во САД се регистрирани 4.336 смртни случаи од коронавирус, што е најголем дневен биланс на смртни случаи откако лани беше прогласена ...
сите 562 | | | веќе видена

Стефан Бансел, извршниот директор на американската компанијата „Модерна“,која произведува вакцина против коронавирусот, вели дека САРС-КоВ-2 нема да оди ...
сите 128 | | | веќе видена

Врховниот суд на Јужна Кореја ја потврди 20-годишната затворска казна за поранешната претседателка Парк Гун-хе поради корупција и злоупотреба на положбата. Таа ...
сите 23 | | | веќе видена

Марк Лукок, помошник на генералниот секретар на ОН за хуманитарни работи, денеска ги повика САД да се откажат од планот за прогласување на проиранското шиитско ...
сите 32 | | | веќе видена

По синоќешното гласање за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп во Претставничкиот дом на САД, спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе оствари работна посета на Грција, на покана на неговиот домаќин, шефот на грчката дипломатија Никос ...
сите 128 | | | веќе видена

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, синоќа, по гласањето за отповикување во Претставничкиот дом, повторно го осуди минатонеделното насилство ...
сите 445 | | | веќе видена

next