Makpress.mk

Франција ќе ги интензивира своите подготовки во случај на брегзит без договор,соопшти Елисејската палата, јави дописникот на МИА. Премиерот Едуар Филип утре ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија е посветена на својата цел за членство во НАТО и ЕУ и очекува таа да се постигне со ратификацијата на Преспанскиот договор и во ...
сите 19 | | | веќе видена

Најголемата албанска опозициска сила,Демократската партија, го условува учеството на локалните избори на 30 јуни, со формирање преодна влада на чие чело нема ...
сите 97 | | | веќе видена

Во дебатата која се водеше во Европскиот парламент во Стразбур, по гласањето во Долниот дом во Британија, европратениците сметаат дека Европејците ќе останат ...
сите 15 | | | веќе видена

Во моментов Владата нема конкретна сума за тоа колкави ќе бидат финансиските импликации од спроведувањето на Законот за употреба на јазиците. Минатата година ...
сите 336 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски не сака силна, независна и професионална Државна комисија за спречување на корупцијата. Затоа ...
сите 187 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкциите преку кои работи спротивно на интересите на граѓаните и државата. Мицкоски ...
сите 202 | | | веќе видена

Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
сите 27 | | | веќе видена

ДОМ ја поздравува изработката на зелениот катастар на Град Скопје, што произлезе како обврска од Законот за урбано зеленило. Не случајно ДОМ со години се ...
сите 46 | | | веќе видена

Две лица од Скопје подведувале 17-годишна малолетничка на сексуални услуги. Осомничените ја присилувале и на давање сексуални услуги на други лица за што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Предлог-законот за спречување на корупцијата и судир на интереси во скратена постапка, со европско знаменце е на дневен ред на продолжението на 80. седница на ...
сите 187 | | | веќе видена

Прилагодување на образовните програми, практична настава во соработка со бизнис заедницата во насока на успешна социјална инклузија на пазарот на труд на ...
сите 14 | | | веќе видена

next