Makpress.mk

Светот се прашува кој од врвот го нарачал убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави денеска портпаролот на турската владејачка партија Омер Челик, ...
сите 172 | | | веќе видена

Водечките земји во ЕУ, Германија и Франција и актуелниот претседавач со Унијата, Австрија, изнесоа различни оценки за утврдениот предлог-договор за Брегзит. ...
сите 265 | | | веќе видена

Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено и во ...
сите 118 | | | веќе видена

Со мала церемонијалност, денес пред инфо центарот, беше промовиран проектот “Брендирање на туристичките водичи на градот Охрид“. Претседателот на Здружението ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Македонија, амбасадорот Клеменс Која, денеска остварија ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска се сретна со премиерот на Република Малта Јозеф Мускат кој е во прва официјална посета ...
сите 38 | | | веќе видена

Системскиот неуспех на земјите-членки на ЕУ за примена на правилата на ЕУ за контрола на извозот на оружје треба да се реши со механизам за санкции, соопшти ...
сите 21 | | | веќе видена

Новата ѕвезда на Филаделфија, Џими Батлер, изјави дека е возбуден поради трансферот во Сиксерс. Батлер (29), кој е бек пристигнува од Минесота, откако уште ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната 103-та седница донесе одлука со која обезбедува првични 98 милиони денари во борбата против аерозагадувањето, кое ...
сите 255 | | | веќе видена

next