Makpress.mk

Почитувани припадници на Армијата на Република Македонија, дозволете најпрвин да го честитам денешниот празник и да ја потенцирам вашата континуирана ...
сите 158 | | | веќе видена

Четири лица ги загубија животите и други девет се повредени откако биле нападнати од пациент во психијатриска клиника во Романија. Нападот бил извршен од ...
сите 20 | | | веќе видена

Три лица се убиени, а најмалку десет повредени и потешко повредени по судирите пред националниот стадион Хондурас во Тегусигалпа, јавуваат локалните медиуми. ...
сите 23 | | | веќе видена

Со пригодна свеченост во Центарот за обука на вода во Охрид денеска беше одбележан 18 август – Денот на Армијата на Република Македонија. Во обраќањето пред ...
сите 158 | | | веќе видена

Русија нема да распоредува нови ракети се додека САД исто така се воздржуваат во Европа и Азија, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. САД ...
сите 59 | | | веќе видена

Почитувани припадници на Армијата на Република Македонија, почитувани граѓани, дозволете ми од мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам денот на ...
сите 158 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово, кај селото Костурино од 11 часот е во целосен прекин. Од Авто-мото сојузот посочуваат дека сообраќајот е во ...
сите 72 | | | веќе видена

Врз основа на договорот склучен со ветеринарната служба од Куманово, во Македонска Каменица се спроведе уште една акција за заловување кучиња скитници. Со ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје летово беше во портокалова фаза, а термометрите покажуваа и до 45 Целзиусови степени. Ефектите од глобалното затоплување веќе се реалност и се ...
сите 52 | | | веќе видена

next