Makpress.mk

Три милиони денари за зимско одржување на патиштата во Кавадарци се издвоени од кавадаречкиот буџет. Зимската служба е подготвена за дејствување, информираше ...
сите 80 | | | веќе видена

Непознати лица ја избркале бабичката која продава бадеми, лешници, малини кај „Солета“, спроти пазарот „Буњаковец“ на „Партизанска“. Како што се гледа на ...
сите 21 | | | веќе видена

Инфективното заболување е присутно кај едно лице – ученик од второ одделение, а заради превентивни причини, сите ученици од утринава се ослободени од настава, ...
сите 24 | | | веќе видена

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на Јанакиески ...
сите 408 | | | веќе видена

Непотизмот е главна карактерна одлика на оваа однародена и криминогена власт. Александар Кирацовски, во време кога е Генерален секретар на СДСМ си ја вработува ...
сите 19 | | | веќе видена

Делагација на Лекарската комора на Македонија, придружени од претставници на Комисијата за следење на промените во здравствениот систем и на повеќе здруженија ...
сите 24 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешното одбележување на 45-годишнината од студентскиот бунт против хунтата, грчката полиција презема драконски безбедносни мерки во Атина. ...
сите 38 | | | веќе видена

Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
сите 15 | | | веќе видена

Фондот за Западен Балкан сигнализира уште еден конкретен чекор за развивање на европски пристап на соработка на регионално ниво, овозможувајќи зголемување на ...
сите 16 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета потпиша указ со која го ослободува бригадниот генерал Сандер Леши од активна воена служба, со што се отвора патот шефот на ...
сите 57 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски преку Србија премина во Унгарија, а четнички баjoнети го обезбедуваа до Хоргош, изјави Војислав Шешељ во емисијата „После ручка“ ...
сите 24 | | | веќе видена

next