Makpress.mk

Домаќинствата и фирмите кои имаат долгови кон штипското комунално претпријатие „Исар“ најдоцна до утре треба да си ги подмират или можат да склучат договори за ...
сите 5 | | | веќе видена

СДСМ ниту сакаат држава без корупција, ниту имаат намера да донесат квалитетен закон кој е резултат на дебата. Повторно сме сведоци како СДСМ и Владата ...
сите 189 | | | веќе видена

Најавата од Вселенскиот патријарх Вартоломеј дека ја презема одговорноста и за нашето црковно прашање, дава надеж дека ќе се исцели уште една голема рана во ...
сите 25 | | | веќе видена

Ги отвораме вратите за избор на нов состав односно независна и професионална Државната комисија за спречување на корупција. Со предлог законот се прошируваат ...
сите 189 | | | веќе видена

Русија не е против новото име на Македонија, ниту против договорот меѓу Грција и Македонија околу името, туку прашува колку овој процес е легитимен, изјави ...
сите 44 | | | веќе видена

Кирил Барбареев универзитетски професор на Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип е прогласен за Амбасадор на најдобрите наставници ...
сите 14 | | | веќе видена

Законот за двојазичност кој беше неуставно и незаконски потпишан од страна на Талат Џафери и објавен во службен весник е на штета на Република Македонија и ...
сите 76 | | | веќе видена

Единствена Македонија со жалење констатира дека и покрај тоа што најавата на руското МНР дека прашањето за името треба да биде разгледано во Советот за ...
сите 111 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Храдинај денеска повтори дека и покрај барањето на Вашингтон, таксата од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина останува ...
сите 147 | | | веќе видена

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 681 | | | веќе видена

next