Makpress.mk

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска на седница треба да расправа за предлозите за промена на сопственичката структура на ТРД ГОЛДИ ...
сите 22 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство донесе Решение со кое се отфрла кривичната пријава против македонската актерка Ирена Ристиќ, кое беше поднесено од Здружението за ...
сите 14 | | | веќе видена

Протестен марш од плоштадот Скендербег до судската палата најави за во 14 часот Иницијативен одбор кој се противи на пресудата од 7 години затвор на Абдуљфета ...
сите 51 | | | веќе видена

За сликовото да се прикаже како би изгледал просторот на паркингот пред Холидеј Ин доколку се реализираат урбанистички планови кои беа под мораториум, а за кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Во дебатниот магазин на ТВ21, професорот Љубомир Фрчковски објаснува дека како се одлучил да поднесе тужба против поранешниот собраниски спикер, Стојан Андов. ...
сите 10 | | | веќе видена

На Твитер со брзина на светлината стана актуелна сликата на која се гледа синот на кандидатот за претседател на Македонија, професорката Гордана Сиљановска ...
сите 31 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова во вестите на Алфа Телевизија изјави дека при ...
сите 243 | | | веќе видена

Основен суд 2 му ја забрани продажбата на книгата на Стојан Андов, во која изнесува аргументи за вмешаност на професорот, близок до власта Љубомир Фрчовски, во ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонија ја порази Летонија со 3:1 во натпревар од групата „Г“ за квалификациите за ЕП 2020. Средбата на Арената Филип 2 во Скопје ќе се запамети по фактот ...
сите 146 | | | веќе видена

next