Makpress.mk

Француските царински органи се подготвуваат за Брегзит без договор, тестирајќи компјутерски системи и камери што скенираат регистарски таблички од камиони од ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот на Чешка Андреј Бабиш денеска во Прага изјави дека не гледа причина зошто неговата земја би го повлекла признавањето на Косово. Бабиш го изјави ова ...
сите 223 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ по денешната средба со папата Франциско изјави дека Ватикан води сериозна политика и ќе го задржи ставот за Косово. ...
сите 31 | | | веќе видена

Фејсбук денеска објави суспензија на „четботот“ на официјалниот налог на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху поради кршење на регулативите за говор на ...
сите 89 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и учесник на последната лидерска средба која заврши без договор во Собранието на Македонија, денеска истакна дека на ...
сите 460 | | | веќе видена

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски денеска ја информираше германската амбасада во Македонија за случајот на за незаконското унапредување на тројца функционери при ...
сите 21 | | | веќе видена

Стручниот, административен и помошно-технички персонал на СЈО иразува разочараност од недоволното внимание кое се посветува на прашањето за иднината на ...
сите 347 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања во однос на информациите кои беа пласирани во ...
сите 323 | | | веќе видена

Лекарската комора на Македонија изразува згрозеност и револтираност од секојдневно нови инциденти во здравствените установи во кои, како што посочува, жртви на ...
сите 117 | | | веќе видена

Реал Мадрид подготвува план за натпревар помеѓу легендарните тенисери Швајцарецот Роџер Федерер и Шпанецот Рафаел Надал на „Сантијаго Бернабеу“, пренесува ...
сите 61 | | | веќе видена

Претседателот на Претставничкиот дом на Чешкиот парламент, Радек Вондрачек, на денешната средба со премиерот Зоран Заев во Прага, изрази поддршка за членството ...
сите 223 | | | веќе видена

next