Makpress.mk

Меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и Советникот за меѓународна политика Стефан Андоновски денес се сретнаа со Потпретседателката на Националниот демократски ...
сите 63 | | | веќе видена

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“-Скопје соопшти дека остро реагира и сериозно се спротивставува на ставот на Бугарската академија на науките во ...
сите 232 | | | веќе видена

Севернокорејското Министерство за надворешни работи денеска ги критикуваше САД поради свикувањето седница на Советот за безбедност на ОН и предупреди дека е ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК д-р Игор Николов во Париз остварија ...
сите 75 | | | веќе видена

Прва конфронтација меѓу коалициските партнери СДСМ и ДУИ се амандманите кои партијата на Али Ахмети го предложи во однос на измените на изборниот законик, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Земјава треба да се фокусира на одржливиот туризам, бидејќи има можности на туристите да им понуди различни искуства и персонални контакти, е пораката од ...
сите 24 | | | веќе видена

СВР-Битола со соопштение до јавноста информира дека е забранета и казнива дистрибуцијата и продажбата на петарди и други пиротехнички материјали. Во јавното ...
сите 37 | | | веќе видена

Скопјанец осудуван за пуштање во промет на наркотични дроги, заработи обвинение за продажба на хероин и марихуана и продолжување на притворот. Како што соопшти ...
сите 149 | | | веќе видена

Во пелагонискиот регион се зголемува бројот на жени носители на земјоделско стопанство, покажа истражувањето на ЗЕЗ „Зелена берза“-Битола кое се одржа во рамки ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали е опаднат квалитетот на книжевните фестивали на сметка на квантитетот и појавата на нови манифестации за литература, колку се тие привлечни, добро ...
сите 11 | | | веќе видена

Најстарата британска обложувалница „Вилијам Хил“ отвори обложување за резултатите од парламентарните избори што денеска се оддржуваат во Велика Британија и ...
сите 217 | | | веќе видена

next