Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) заедно со своите грански синдикати безрезервно го поддржува протестот на Синдикатот на полиција во ...
сите 42 | | | веќе видена

Да не беше ова реално, ќе помислевме дека е некој лош хорор филм, во продукција на партијата на власт. Не се сеќаваме кога последен пат командантот се состана ...
сите 5 | | | веќе видена

Финската национална авиокомпанија „Финер“ започна со продажба на оброци од бизнис класа во супермаркет за да спречи отпуштања во нејзината угостителска единица ...
сите 15 | | | веќе видена

Играниот филм „Дедо и внук“ на сценаристот и режисер Илија Пиперкоски во продукција на Pandora’s Box продукција од Охрид, а во соработка со Dream Factory од ...
сите 33 | | | веќе видена

Музичкиот проект на македонско-јапонското пијано дуо - Асами Сате и Ема Попивода е избран и награден помеѓу 20.000 пријавени проекти од градската управа на ...
сите 21 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка за две лица за кои постои основано сомнение дека ги сториле кривичните дела ...
сите 225 | | | веќе видена

Јапонските власти денеска соопштија дека нема да го потпишат меѓународниот договор за забрана на нуклеарно оружје под покровителство на ООН. Официјално Токио ...
сите 21 | | | веќе видена

Тетовската полиција во рамки на засилените контролни активности на јавниот превоз на патници во изминатите 30 дена открила 50 возила кои ја вршеле оваа дејност ...
сите 48 | | | веќе видена

Потпретседателот на германскиот Бундестаг, Томас Оперман ненадејно почина, откако му се слоши синоќа за време на снимање за телевизијата ЗДФ. На 66-годишниот ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Србија и лидер на социјалистите, Ивица Дачиќ, изјави дека се што се прави сега при формирањето на Владата на Србија е со цел да ...
сите 110 | | | веќе видена

Тетовското архиерејско намесништво упати апел до верниците за семејните слави благословувањето на лебот, виното и пченицата наместо во црква да го прават дома. ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски рече дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се асимптоматски или се ...
сите 224 | | | веќе видена

Работни групи од Македонија и од Бугарија на дневна основа работат на надминување на разликите на двете земји во однос на примената на Договорот за ...
сите 498 | | | веќе видена

Прелиминарниот календар за сезоната 2021 година денес ќе им биде презентиран на тимовите на виртуелниот состанок на Комисијата за Формула 1. Шефот на Ф1, Чејс ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека е против воведување полициски час и измените на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 196 | | | веќе видена

Кавадарчанец на возраст од 71 година почина од коронавирус на клиника, додека петгодишно дете „однесе“ во изолација 14 деца, две негувателки и една ...
сите 441 | | | веќе видена

next