Makpress.mk

Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11. месецов влегол во Црна Гора и во истиот ден ...
сите 166 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски на дебата на Телевизија Телма, покрај тоа што го критикуваше МВР и вината за бегството на Груевски ја насочи токму кон оваа ...
сите 15 | | | веќе видена

Борбата против аерозагадувањето станува стратешки приоритет на Влада на Република Македонија, така одлучиле вчера на седница и обезбедиле 1.6 милиони евра. ...
сите 37 | | | веќе видена

Денеска во Собранието на Република Македонија официјално започна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој ...
сите 14 | | | веќе видена

Над 1.500 мигранти од т.н. „мигрантски карван“, што од Централна Америка преку Мексико се движи кон САД, денеска пристигнаа во мексиканскиот град Тихуана на ...
сите 29 | | | веќе видена

Нови четири илјади корени есенски цвеќа ќе бидат засадени на јавните површини во општина Крива Паланка. Активноста ја реализира секторот Паркови и зеленила во ...
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ има целосна контрола врз судството, обвинителството и полицијата, власта не може, а да не знаела за бегството на Никола Груевски. Никој повеќе не верува ...
сите 338 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите портпароли и зад антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски треба да излезе и да ...
сите 338 | | | веќе видена

Зимската служба на град Скопје за претстојната сезона има обезбедено 4.000 тони сол. Од Градот Скопје информираат дека заедно со преостанатите количества од ...
сите 19 | | | веќе видена

Европската партија на Зелените објави соопштение за бегството на Никола Груевски во Унгарија и обвинува дека Орбан сака да испровоцира конфликт. – Премиерот ...
сите 198 | | | веќе видена

Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при ...
сите 166 | | | веќе видена

Во рамки на проектот „Спортуваме, другаруваме”, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски ги посети децата во специјалното училиште ПОУ „Д-р ...
сите 27 | | | веќе видена

next