Makpress.mk

Иако има големи разлики и поместувања во однос на надзорот на мерките за следење на комуникациите од претходниот период во делот на усогласувањето со ...
сите 30 | | | веќе видена

Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
сите 11 | | | веќе видена

Синдикатот на администрација и државна управа при Конфедерацијата на слободни синдикати предводен од Благоја Ралповски денеска остварил средба со министерот за ...
сите 22 | | | веќе видена

Европската комисија внимателно ги следи преговорите за договорот за слободна трговија меѓу Србија и Русија во Евроазиската економска унија (ЕАЕУ) и очекува ...
сите 128 | | | веќе видена

Шест години по пристапувањето на Хрватска во Европската унија, Европската комисија денеска ја потврди подготвеноста на Хрватска за влез во Шенген просторот и ...
сите 40 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на ...
сите 81 | | | веќе видена

Неотпочнувањето пристапни преговори со Север Македонија повлекува доцнење на вистинската внатрешна употреба на сложеното име, изјави поранешниот лидер на ...
сите 261 | | | веќе видена

Либанските демонстранти денеска поставија барикади на улиците на Бејрут со што го продолжија протестите, шести ден по ред. Тие ги отфрлија предложените реформи ...
сите 85 | | | веќе видена

Косовскиот министер за внатрешни работи Екрем Мустафа денеска изјави дека обвинетите во случајот „Монструм“ Алил Демири и Африм Исмаиловиќ ќе бидат ...
сите 52 | | | веќе видена

Норвешката полиција соопшти дека има и втор осомничен кој е на слобода, а бил во тесна врска со крадецот на амбулантното возило во главниот град Осло, со кое, ...
сите 32 | | | веќе видена

Застарен мебел, застарена опрема за работа, плочки испопаѓани уште од последниот земјотрес- ваква е состојбата во лабораториите каде младите идни хемичари- ...
сите 33 | | | веќе видена

Шеесетината вработени кои останаа во прилепската фабрика „Еурокомпозит“, по прогласувањето на технолошки вишок на 154 работници, денеска излегоа на протест ...
сите 109 | | | веќе видена

next