Makpress.mk

Група македонски интелектуалци со отворено писмо до ЕУ за ставовите на Бугарија Ваши екселенции, Ние, група македонски интелектуалци, јавно го изразуваме ...
сите 306 | | | веќе видена

СДСМ по кој знае кој пат повторно го покажа своето лицемерие и крајно неодговорен однос, особено кога се работи за суштински области од фукционирањето на ...
сите 32 | | | веќе видена

Апсолутен и бескомпромисен приоритет на ДУИ е неслективната правда, борбата против корупцијата и организираниот криминал, како и владеењето на правото. Затоа ...
сите 120 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга оформи предмет во врска со објавената снимка со заменик министерот за здравство Асим Муса и постапува во насока на ...
сите 120 | | | веќе видена

„Првиот грев – првата доблест (Original sin – original virtue)“ е темата на 18. Зимски салон – престижната биенална изложба што ја организира Друштвото на ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека е постигнат договор со бизнисот и синдикатите за зголемување на минималната плата и таа во иднина ќе изнесува 14.500 денари. ...
сите 147 | | | веќе видена

Ги мотивираме жените да отвораат бизниси и да ги развиваат средините во кои живеат, рече директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството ...
сите 53 | | | веќе видена

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Виена, каде што ќе има работни средби и панел дискусија со претставници ...
сите 50 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика наредната недела ќе објави нова цена за стандардниот приклучок на струја, којашто, според претседателот на РКЕ Марко ...
сите 43 | | | веќе видена

Меѓународниот Договор од Преспа е ратификуван и стапи во сила, па според тоа, не може да се менува своеволно, пишува министерот за надворешни работи на Грција, ...
сите 55 | | | веќе видена

Препорачајте ги струмичките брендови на компаниите во странство, идентификувајте ги потенцијалните инвеститори кои се подготвени да вложуваат во Струмичкиот ...
сите 91 | | | веќе видена

АД Електрани на Македонија денеска на официјалниот почеток на грејната сезона во Скопје го промовира новиот енергетски капацитет – когенеративната гасна ...
сите 12 | | | веќе видена

Во рамките на есенските акции во скопските општини, ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје денеска започна генерално чистење на општината Кисела Вода. Со 30 работници ...
сите 17 | | | веќе видена

Во моментов се одржува аукцијата за трето по ред задолжување на новата министерка Нина Ангеловска откако е министер за финансии во последните 45 дена. Денеска ...
сите 123 | | | веќе видена

Странските хуманитарни работници и новинарите денеска во голем број се собраа на граничниот премин Семелка, на границата меѓу Сирија и Ирак, за да ја напуштат ...
сите 926 | | | веќе видена

next