Makpress.mk

Израелскиот министер за имиграција Јоав Галант ги повика француските Евреи „да се вратат дома во Израел“, по антисемитскиот вандализам на гробишта во источна ...
сите 25 | | | веќе видена

Спасувачките екипи успеаја да спасат четворица од групата скијачи, кои вчера беа затрупани при одрон на лавина во близина на шварцарскиот скијачки центар Кран ...
сите 21 | | | веќе видена

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија утре и задутре во Виена ќе учествува на Зимската сесија на Парламентарното собрание на Организацијата ...
сите 14 | | | веќе видена

Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
сите 107 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Турција нема да може сама да се соочи со евентуален нов бран бегалци. Во обраќањето на Шестата министерска ...
сите 11 | | | веќе видена

next