Ребалансот на Буџетот со вградени амандмани и од комисиската расправа во Собранието се очекува до наредната недела да биде усвоен и да почне имплементацијата ...
сите 99 | | | веќе видена

Царинската управа на Република Македонија во соработка со Економската комисија на Обединетите нации за Европа (UNECE) и Светска банка денеска и утре ќе биде ...
сите 7 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на аудиовизуелното наследство, кој годинава се одбележува под мотото „Вашиот прозорец кон светот“, Кинотеката соопшти дека денеска ќе ги ...
сите 19 | | | веќе видена

Здружението за помош и поддршка на лица со Даунов синдром ТРИСОМИЈА 21 Скопје организира настан „Игри без граници“ во кој учесници се лицата со Даунов синдром. ...
сите 7 | | | веќе видена

„Корупција во екологијата. Како да ја препознаеме и како да делуваме?“, е темата на денешната конференција што ќе се одржи преку платформата ZOOM, во ...
сите 4 | | | веќе видена

Од прес службата на Град Скопје, информираат дека на седницата ќе се дискутира и изменување и дополнување на Буџетот на Град Скопје за 2020 година. Исто така, ...
сите 46 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови и со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до ...
сите 199 | | | веќе видена

Преподобна мајка и чудотворка Параскева Култот кон света Петка кај нашиот народ е многу раширен. Таа се смета за заштитничка од разни несреќи, но и од многу ...
сите 16 | | | веќе видена

На 25.10.2020 во 14.45 часот во СВР Скопје, Д.Т.(36) од Скопје пријавил дека во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ...
сите 351 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.М.(46) од гостиварското село Добридол, поради постоење основано ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.В(46), ...
сите 182 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи им порача на членовите на мешовитата комисија да биле поблаги во изразите, после пораката на бугарскиот европратеник Андреј ...
сите 17 | | | веќе видена

Доцна синојќа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19 - Почитувани, би сакал да ве ...
сите 119 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски ќе го врати орденот што го добил од министерот за одбрана од Р. Бугарија, Красимир Каракачанов заедно со ...
сите 16 | | | веќе видена

next