Заврши средбата на премиерот Зоран Заев со партиите од владината коалиција на која тој ги информира за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. По ...
сите 587 | | | веќе видена

Доколку податоците од Државниот завод за статистика покажат дека има зголемување на цените на другите производи, ние ќе ја прошириме листата на замрзнати цени, ...
сите 31 | | | веќе видена

По вечерашната средба на владината коалиција, Павле Трајанов, лидерот на Демократски сојуз, во Дневникот на „Сител“ информираше дека премиерот Зоран Заев ги ...
сите 587 | | | веќе видена

Една недела по дуелот во Лисабон во кој Еурофарм Пелистер испушти победа во самиот финиш (27:27), македонскиот ракометен вицешампион утре во Битола го очекува ...
сите 58 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 в среда му гостува на ППД Загреб во еден од клучните натпревари за пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони ...
сите 94 | | | веќе видена

Насилните навивачки инциденти, кои вчера се случија на натпреварите од белгиското првенство Бершот – Антверпен и Стандард Лиеж – Шарлерој наидоа на остра осуда ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонија и Албанија постигнаа многу на полето на реформите и Брисел ги поддржува нивните напори, но доцнењето на нивната евроинтеграција влијае на довербата ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Израел денеска соопшти дека ќе го заостри следењето на извозот на кибер технологија по серијата скандали во кои беше вмешана ...
сите 18 | | | веќе видена

Приватните компании во Њујорк во иднина ќе мора да бараат од вработените да се вакцинираат против коронавирусот, изјави денеска градоначалникот Бил де Блазио. ...
сите 73 | | | веќе видена

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 587 | | | веќе видена

Во рамки на својата посета на Париз, денеска Александар Николоски се сретна со Силван Гиоге, заменик директор за европски прашања на Министерството за ...
сите 46 | | | веќе видена

Висококатниците кои треба да се изградат на паркингот спроти Градскиот трговски центар ќе доведат до поголемо загадување, а овој предел ќе биде најгусто ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај му порача на актуелниот премиер Албин Курти дека неговата партија е подготвена за ...
сите 21 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ и амбасадорот на САД, Ентони Годфри денеска присуствуваа на промоцијата на првата Национална ...
сите 7 | | | веќе видена

Германската еколошка партија Зелени денеска соопшти дека нејзиното членство го одобрила коалицискиот договор за формирање нова влада, што отвора пат за избор ...
сите 73 | | | веќе видена

next