Две лица починале изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со што вкупната бројка на починати во земјава од појавата на ...
сите 822 | | | веќе видена

Во врска со тоа колку тестирања се направени откако е започната кризата со пандемијата од Ковид-19 во земјава, Филипче рече дека заклучно со вчерашниот ден ...
сите 822 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче напомена дека согласно мислењата на епидемиолозите ќе се зголеми бројот на потребните тестирања. Системот за мобилни ...
сите 822 | | | веќе видена

На инфективната клиника се примени тројца пациени од Скопје и Куманово. Во моментот се хоспитализирани вкупно 49 пациенти, седум се со потешка клиничка слика – ...
сите 822 | | | веќе видена

Во два мавровски хотели од синоќа во карантински услови сместени се 135 лица кои допатувале од странство. Медат Куртовски, градоначалникот на општина Маврово ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Србија во изминативе 24 часа, од 376 новотестирани, позитивни на коронавирусот се 82 лица, негативни 294 лица, со што вкупниот број на заразени се искачи на ...
сите 189 | | | веќе видена

Навистина е потценувачки Локвенец да говори за ароганција, тој кој не сакаше да се откаже од огромната плата и да ја донира за хуманитарни цели против борбата ...
сите 46 | | | веќе видена

Јавните седници и расправи пред Апелациониот суд Скопје, кои се закажани во периодот од 30 март до 30 април 2020 година се одлагаат. Како што соопштја од ...
сите 74 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на општина Дебар е добра. Во изминатите 24 часа не се забележани никакви проблеми во однос на владините мерки. Им ...
сите 69 | | | веќе видена

Добро е што мојата преписка со Рашковски, за наводно хуманитарната акција на владата, излезе во јавноста бидејќи граѓаните и целата јавност ќе може да ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Денес Владата преку официјално соопштение објави приватни разговори помеѓу Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Генералниот секретар на Владата ...
сите 161 | | | веќе видена

Во овие тешки времиња, кога на глобално ниво се соочуваме со коронавирусот, успешните политики на СДСМ добија конкретна потврда и овозможија остварување на ...
сите 379 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 822 | | | веќе видена

next