Makpress.mk

Жителите на главниот град сакаат брз, еколошки и функционален јавен транспорт во Скопје. Градските власти, пак, велат дека со зголемувањето на бројот на жители ...
сите 13 | | | веќе видена

Кредитната агенција „Фич“ го потврди водењето на успешна фискална политика, посочувајќи ги реформите во системот на јавните финансии како пензиската реформа, ...
сите 36 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
сите 262 | | | веќе видена

Традиционалното одбележување на големиот христијански празник Богојавление – Водици и годинава се одржа на реката Писа во Пехчево. Светиот крст во осветените ...
сите 155 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Би сакал на сите верници од православна вероисповед да им го честитам ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично ...
сите 124 | | | веќе видена

Ми претставува особена чест и задоволство што денеска, на овој голем ден за православните христијани сум помеѓу моите сограѓани, помеѓу православните верниците ...
сите 262 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на ...
сите 34 | | | веќе видена

Иван Лотески од охридската населба Варош беше најуспешен и меѓу неколкуте стотини верници го извади Чесниот крст што во осветените води на Охридското Езеро го ...
сите 262 | | | веќе видена

Вековна традиција, која шири духовен мир и божја благодет во домовите на преспани се негува во сите православни семејства на големиот христијански празник ...
сите 155 | | | веќе видена

Aгенцијата „Фич” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ, со позитивен изглед, информираат од Министерството за финансии. – На потврдата ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери од свое лично име и од име на пратениците, на сите православни верници кои денес го ...
сите 262 | | | веќе видена

До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан Дозволете ми во мое лично име и во ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 262 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
сите 262 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста Зоран Заев и криминалниот картел во неговата влада нема да смеат да го користат името Македонија и префиксот македонски, ниту на ...
сите 88 | | | веќе видена

next