Makpress.mk

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една ...
сите 52 | | | веќе видена

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ официјално стана дел од големото европско семејство на женски унии во рамките на десните партии во Европа. Унијата на жени е ...
сите 32 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервјуто за виенскиот дневен весник „Стандард“ говорејќи за решавањето на косовскиот прашање направи паралела со ...
сите 60 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот „Слободен печат“, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 108 | | | веќе видена

Еден процент од возрасните и пет до седум отсто од децата во државава имаат говорно-јазично нарушување, кое претставува дисфункција во ритамот и темпото на ...
сите 17 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски присуствува на церемониите за интронизација на јапонскиот цар Нарухито што се одржуваат денеска и утре ...
сите 56 | | | веќе видена

Во организација на Мрежата за медиумска писменост од денеска до 15 ноември под мотото „Застани, размисли, провери“ ќе се одржат Деновите на медиумската ...
сите 18 | | | веќе видена

Ние секогаш сме за европската перспектива на сите земји од Западен Балкан, изјави портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со ...
сите 261 | | | веќе видена

Кошаркарот на Бостон селтикс, Џејлен Браун, потпиша нов договор со клубот, објави инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски. Според него, договорот е дизајниран ...
сите 33 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој со кредит од еден милион евра ќе поттикува инвестиции во зелена енергија во земјава. Средствата, како што информираат од ...
сите 16 | | | веќе видена

По пристигнување на веста за поднесеното барање за изземање на јавниот обвинител кој постапува во случајот на малата Тамара, во кој обвинети се 12 доктори и ...
сите 31 | | | веќе видена

Објавен е јавен повик за реализација на проектот „Изградба на пристапни патеки на пешачкиот мост во централно градско подрачје на реката Брегалница во ...
сите 19 | | | веќе видена

Во организација на Алпинистичкиот клуб „Патагонија“ и Општина Охрид во недела ќе се одржи првото промотивно издание на планинската тура „Ohrid Outdoor ...
сите 8 | | | веќе видена

Неодговорното однесување на власта го доведува во прашање здравјето на граѓаните и безбедноста на сточниот фонд во Република Македонија. Две недели поминаа ...
сите 12 | | | веќе видена

Ирак нема да дозволи престој на неговата територија за американските војници, кои се повлекоа од Сирија. Ирачката армија соопшти дека американските сили можат ...
сите 536 | | | веќе видена

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој ...
сите 27 | | | веќе видена

next