Makpress.mk

СЈО и Владата на Зоран Заев немаат веќе никаков кредибилитет. Катица Јанева рекетирала заедно со Бојан Јовановски односно Боки 13, а пола Влада стоела позади ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска оствари средба со Јоханес Реи, раководител на претставништвото на фондацијата Конрад Аденауер ...
сите 90 | | | веќе видена

Германската економија ќе влезе во рецесија во третиот квартал поради „драстичниот“ пад на индустриското производство поради, кој се должи на тензиите на ...
сите 59 | | | веќе видена

Министерството за локална самоуправа денеска со градоначалниците на општините од Скопскиот плански регион потпиша договори за поддршка, покривање на ...
сите 31 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајна незгода на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, а оштетен бил и метален електричен столб. Според информациите на ...
сите 413 | | | веќе видена

Фармерите и малите производители ќе можат да ги пласираат своите производи до крајните потрошувачи и нема да зависат од откупувачите, но притоа ќе мора да ги ...
сите 24 | | | веќе видена

Едно француско семејство од Ен, поднесе тужба за „загрозување на животот на другите“, што е прва жалба во контекст на оваа афреа на раѓање на деца со ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на Социјалдемократската партија на Косово, (ПСД), Шпенд Ахмети по денешната средба со претседателот на најголемата косовска опозициска партија, ...
сите 39 | | | веќе видена

Документарецот „Медена земја“, кој викендов беше прикажан на Сараевскиот филмски фестивал, влезе во официјална конкуренција за наградата „Срцето на Сараево“. ...
сите 75 | | | веќе видена

Македонските власти ќе побараат од Косово објаснување со аргументи врз основа на кои меѓународни стандарди е донесена мерката на Приштина за забрана на увоз на ...
сите 157 | | | веќе видена

Деновиве, кога во јавноста се одвива дебата околу организираниот криминал и корупцијата, после објавување на аферата „Рекет", Алтернатива е тука да се ...
сите 1185 | | | веќе видена

Утре и задутре на подрачјето на Куманово, стручни екипи ќе извршат дезинсекција против крлежи, информираа од општина Куманово. Со дезинсекцијата ќе бидат ...
сите 8 | | | веќе видена

Под мотото „Да градиме поубава и поздрава животна средина“, Јавното претпријатие „Камена Река“ од Македонска Каменица ја продолжува акцијата за одржување на ...
сите 16 | | | веќе видена

Инспектори од Управата за јавни приходи на Грција, задолжени за контрола и борба со затајување данок, се претставиле како шпански туристи, изнајмиле луксузна ...
сите 16 | | | веќе видена

next