Директорот на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје Абдусамед Шабани денеска беше на терен заедно со своите вработени, возачи, метачи и работници кои собираат отпад и ...
сите 19 | | | веќе видена

Волонтерите на општинската организација на Црвен крст на Дебар, од појавата на коронавирусот се во служба на лицата кои имаат потреба од набавка на намирници и ...
сите 97 | | | веќе видена

Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство бара итно дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на ...
сите 35 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
сите 530 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно ...
сите 74 | | | веќе видена

Дефект на главниот цевковод од градската водоводна мрежа претпладнево предизвика прекин во водоснабдувањето на Кочани. Од комуналното јавно претпријатие ...
сите 32 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска со порака до албанските граѓани, кои деновиве се изолирани во своите домови, поради заканата од Ковид-19. Овојпат, шефот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров ...
сите 155 | | | веќе видена

Состојбата со корона вирусот наметнува многу прашања, но и дилеми. И, наместо соодветно и навремено справување со ситуацијата, гледаме само задоцнети мерки. А, ...
сите 21 | | | веќе видена

Кавадарчанецот кој синоќа скршил нога бегајќи од полицијата за време на полициски час завршил на Клиниката за трауматологија во Скопје. Оваа информација за МИА ...
сите 40 | | | веќе видена

Во Делчево и Македонска Каменица почнаа да функционираат пунктовите за дезинфекција на возилата за влез и излез од општините. Инсталациите за дезинфекција во ...
сите 38 | | | веќе видена

Предизвиците во реализирањето на онлајн-наставата се надминуваат со секоја донесена мерка, а предизвици има и кога таа се реализира во нормални услови. ...
сите 104 | | | веќе видена

Во издание на Издавачки центар ТРИ излезе од печат четвртата книга на францускиот дипломат Емануел Рембер, „Скршнувања“. – За Рембер постојат нешта што ...
сите 2 | | | веќе видена

Од Делегацијата на Германската стопанска комора велат дека странските инвститори ги презеле сите заштитни мерки и оти доследно ги применуваат владините ...
сите 5 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) бара од Владата да ја измени уредбата за ограничување на исплата на ...
сите 38 | | | веќе видена

next