Неколку напаѓачи фрлија молотов коктел кон германскиот институт за заразни болести „Роберт Кох“ во Берлин, предизвикувајќи мала штета на зградата, соопшти ...
сите 10 | | | веќе видена

Согласно заклучокот на Владата на Република Македонија а по препорака на ГРЕКО, на веб страната на Владата на Република Македонија објавен е списокот на лица ...
сите 92 | | | веќе видена

Откако министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во едно од своите телевизиски интервјуа се закани дека ќе испрати полк во Македонија кој ќе ги ...
сите 164 | | | веќе видена

По рекордните црни коронавирус бројки кои изминативе денови се регистрираат во Македонија, претседателот на ВМР-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук ...
сите 103 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата преку протест ќе го изрази своето незадоволство од состојбите во министерството за внатрешни работи и полицијата. Протестнјиот собир ...
сите 30 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот е исклучително сериозна и критична, притисокот врз болниците и медицинскиот кадар е огромен. Есенскиот бран на вирусот „коси“ низ цела ...
сите 399 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Над 100 килограми марихуана се запленети денеска кај градските гробишта во Охрид. Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата за МИА, но ...
сите 366 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека вчера се направени вкупно 1901 тестирање. Од нив во приватните лаборатории се направени вкупно 1.125 односно во: ...
сите 172 | | | веќе видена

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 17 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 137 пациенти. На кислородна поддршка се 97 пациенти, нема ...
сите 368 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 197 оздравени пациенти од: Скопје-91, Куманово-7, Штип-8, Прилеп-18, Тетово-13, Струга-4, Велес-3, Битола-4, ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-271, ...
сите 368 | | | веќе видена

Дафина Стојаноска, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието во своето гостување во емисијата „25 минути“ на телевизија 24 зборуваше за одржување на онлајн седници ...
сите 341 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека нема потреба од нов договор со Бугарија бидејќи постоечкиот е одличен. Појаснувајќи ја својата неодамнешна изјава ...
сите 87 | | | веќе видена

next