Makpress.mk

Српската полиција во Нови Пазар упаси вехабист кој се подготвувал за изведување терористички напад на територијата на Србија, објави белградскиот весник ...
сите 13 | | | веќе видена

Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси. ...
сите 100 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев, смета дека одлуката да се испратат и објават двата закона, за јазиците и за ратификација на Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена

Две лица се здобиле со лесни телесни повреди во две од вкупно шест сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во четири била причинета материјална штета. Од СВР ...
сите 91 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека Москва не се меша во внатрешните работи на Атина во ситуацијата поврзана со ...
сите 86 | | | веќе видена

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 39 | | | веќе видена

Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 39 | | | веќе видена

Искористување на можностите за вработување на учениците од средното државно училиште „Св. Наум Охридски“ во кое се образоваат лица со интелектуална попреченост ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер побараа од Велика Британија да се изјасни за намерите откако ...
сите 333 | | | веќе видена

next