Makpress.mk

Петмина македонски државјани, скијачи и сноубордери, кои скијале надвор од назначени локации паднале во провалија. Операцијата за спасување се одвива вечерва ...
сите 111 | | | веќе видена

Неверојатните одбрани на Давид де Хеа му обезбедија уште една победа на Манчестер Јунајтед, кој го победи Тотенхем со 1:0 среде „Вембли“. Шпанскиот голман беше ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Косово Кадри Весели, по повод денешното заминување на поранешните команданти на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Рустем ...
сите 30 | | | веќе видена

Целосно oчекувано е излегувањето на Панос Каменос од Владата и тоа нема да влијае на усвојувањето на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент освен мало ...
сите 681 | | | веќе видена

Марионетата Зоран Заев со бришење на се што е македонско ја фрли Македонија на колена наспроти референдумската народна воља против бришење на светото ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз ...
сите 36 | | | веќе видена

Почеток на седницата во вторник напладне и гласање во среда навечер ќе биде предлогот на претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис на утрешниот состанок ...
сите 681 | | | веќе видена

Филип Лазаров одигра солиден натпревар против Бахреин, кој репрезентацијата на Македонија го доби со 28-23 во „Олимпик хале“ во Минхен попладнево, а по мечот ...
сите 128 | | | веќе видена

Промената на уставното име беше најголема инспирација за вевчанските василичари, кои попладнево продефилираа низ вевчанските улици на годинашниот Вевчански ...
сите 93 | | | веќе видена

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по победата над Бахреин попладнево со 28-23 изрази задоволство од победата но додаде дека ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Заев согласно очекувањата избега од избори затоа што кажа уште едно друго решение, дека не би биле во корист на економијата и реформите на Република ...
сите 48 | | | веќе видена

Ова е прв случај во светот и воопшто во историјата каде што една власт целиот пораз и целото предавство го претставува и го слави како најголем успех за нив, ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација ја оствари втората победа на Светското првенство и ја оправда фаворитската улога против аутсајдерот во групата „Б“ – ...
сите 128 | | | веќе видена

next