Makpress.mk

Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по ...
сите 43 | | | веќе видена

Една третина од вработените лица со физичка попреченост во источниот регион се соочуваат со дискриминација при вработувањето или на работните места, ако веќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Маж на возраст од 66 години е уапсен за кражбата на тоалетната школка од масивно 18-каратно злато од замокот „Бленам“, но самото уметничко дело се уште не е ...
сите 16 | | | веќе видена

Седмиот роденден на списанието за одржлив развој „Лице в лице“ денеска беше одбележан во паркот „Ибни Пајко“, во присуство на бројни читатели, соработници и ...
сите 10 | | | веќе видена

Тренерот на Пари Сен Жермен беше дипломатски настроен кога го коментираше прашањето за однесувањето на фановите кон големата sвезда на тимот, Нејмар за време ...
сите 83 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е уверен дека неговиот тим ќе оди само нагоре. – Не сум загрижен од тоа дека правиме грешки. Да, треба да се подобриме и ...
сите 56 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед победи со минимални 1:0 против Лестер во натпревар од петтото коло од англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Олд Трафорд“. Иако без ...
сите 107 | | | веќе видена

next